Reklama

Pracowity weekend podkarpackich strażaków. Ile interwencji odnotowali mundurowi z Kolbuszowej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso.

Pracowity weekend podkarpackich strażaków. Ile interwencji odnotowali mundurowi z Kolbuszowej? - Zdjęcie główne

Mundurowi interweniowali w gminie Majdan Królewski, Cmolas i Kolbuszowa. Gdzie konkretnie? | foto Archiwum Korso.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Weekend dla podkarpackich strażaków okazał się całkiem intensywny. Wyjeżdżali w sumie do 160 akcji. Jak sytuacja wyglądała w powiecie kolbuszowskim? Czy mundurowi mieli dużo pracy? Sprawdzamy.

Na całym Podkarpaciu strażacy w okresie od piątku do niedzieli (14-16 kwietnia) wyjeżdżali łącznie do 160 akcji ratowniczo-gaśniczych. Mundurowi mieli sporo pracy. Tego samego nie mogą powiedzieć funkcjonariusze z PSP Kolbuszowa. W naszym powiecie było całkiem spokojnie. Interweniowali bowiem czterokrotnie.

Jak poinformował w rozmowie z nami bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, strażacy z naszego regionu interweniowali przy 64 pożarach oraz 82 miejscowych zagrożeniach, czyli działaniach niezwiązanych z ogniem.

- W akcjach, do których byliśmy wzywani, 15 osób zostało rannych, a jedna osoba zginęła. Są to osoby z wyjazdów dotyczących miejscowych zagrożeń, czyli głównie wypadków i kolizji drogowych

- poinformował przedstawiciel KW PSP w Rzeszowie.

Jak natomiast wyglądała sytuacja w powiecie kolbuszowskim? O to zapytaliśmy mł. bryg. Pawła Tomczyka, przedstawiciela kolbuszowskich strażaków. Ten w rozmowie z nami poinformował, że odnotowali łącznie cztery wyjazdy do zdarzeń. Wszystkie z nich to miejscowe zagrożenia.

W piątek (14 kwietnia) dwie interwencje dotyczyły neutralizacji substancji ropopochodnych - w Cmolasie i Majdanie Królewskim. W sobotę z kolei strażacy usuwali pochylone drzewo nad drogą krajową numer 9 i chodnikiem w Widełce. Podobna interwencja miała miejsce dzień później na "krajówce" w Kupnie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE