Reklama

Pracowity weekend kolbuszowskich strażaków. Pożary gasiło ponad 20 zastępów OSP i PSP [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska straż pożarna w miniony weekend (25-26 czerwca) kilkukrotnie interweniowała w związku z pożarami na terenie naszego powiatu. Najwięcej wyjazdów strażacy odnotowali w niedzielę. Głównie paliły się lasy i trawy.

W ubiegły weekend (25 i 26 czerwca) strażacy interweniowali 5 razy w związku z pożarami. Najwięcej pracy mieli w niedzielę. Płonęły głównie lasy i trawy. We wszystkich akcjach uczestniczyło łącznie 24 zastępy OSP i PSP z powiatu kolbuszowskiego.

Informacje na temat interwencji kolbuszowskich strażaków przekazał bryg. Marcin Wieczerzak, rzecznik Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej. Gdzie pojawiali się strażacy? Listę wyjazdów znajdziecie poniżej.

Sobota (25 czerwca)

  • Świerczów (gm. Kolbuszowa). Około godz. 4:30 doszło do pożaru budynku inwentarskiego. W akcji brały udział 2 zastępy z PSP Kolbuszowa oraz 4 zastępy OSP ze: Świerczowa, Nowej Wsi (2x) i Kolbuszowej Dolnej. Działania strażaków trwały godzinę. Spaliła się znajdująca wewnątrz słoma oraz zostało nadpalone wnętrze jednego z pomieszczeń.
 

Niedziela (26 czerwca)

  • Huta Przedborska (gm. Kolbuszowa). Kilkanaście minut przed godz. 9 rano straż pożarna została zawiadomiona o pożarze lasu. Spaliło się 5 arów poszycia leśnego. Na miejscu pracował jeden zastęp z PSP Kolbuszowa oraz po jednym zastępie z OSP Nowa Wieś i OSP Huta Przedborska.
  • Wola Rusinowska (gm. Majdan Królewski). W południe dyżurny kolbuszowskiej straży otrzymał wezwanie o pożarze trawy. Spaleniu uległo 2 ary nieużytków. Działania na miejscu prowadziły zastępy z PSP Kolbuszowa, OSP Majdan Królewski i OSP Wola Rusinowska.
  • Poręby Kupieńskie (gm. Kolbuszowa). Kilkanaście minut przed godz. 13 doszło do pożaru trawy w pobliżu budynku gospodarczego. Na miejsce wysłano w sumie 4 zastępy straży pożarnej z PSP Kolbuszowa, OSP Kupno, OSP Widełka i OSP Poręby Kupieńskie. Spaleniu uległo około 3 ary trawy. Na miejscu pojawili się również policjanci. Akcja trwała niespełna godzinę.
  • Kopcie (gm. Dzikowiec). W niedzielne popołudnie w ogniu stanął hektar lasu. W akcji gaśniczej uczestniczyło w kulminacyjnym momencie 8 zastępów z: PSP Kolbuszowa (2x), OSP Lipnica, OSP Wilcza Wola, OSP Mechowiec, OSP Kopcie, OSP Dzikowiec, OSP Majdan Królewski. Strażacy gasili pożar około 2 godziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy