Reklama

Pracowity czwartek kolbuszowskich strażaków. W ogniu trawy, opony i składowisko odpadów [WIDEO - ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska straż pożarna wczoraj (30 czerwca) interweniowała kilkukrotnie w związku z pożarami na terenie powiatu kolbuszowskiego. Do największego z nich doszło w Woli Rusinowskiej. Zapalił się skład opon i trawa. Kilka godzin później ogień pojawił się na składowisku odpadów w Kolbuszowej.

W czwartek (30 czerwca) strażacy z powiatu kolbuszowskiego mieli pełne ręce roboty. Sygnały wozów strażackich można było usłyszeć m.in. w Kolbuszowej oraz gminie Majdan Królewski - to tam odnotowano najwięcej interwencji. Sprawdzamy, czego dotyczyły.

Informacje na temat wczorajszych wyjazdów przekazał w rozmowie z nami mł. bryg. Paweł Tomczyk, przedstawiciel kolbuszowskich strażaków.

Paliły się trawy i las

O godz. 10:54 doszło do pożaru suchej trawy w Woli Raniżowskiej (gm. Raniżów). Na miejsce wysłano w sumie dwie jednostki OSP z: Woli Raniżowskiej i Raniżowa. Spaleniu uległo około 16 arów nieużytków. Działania na miejscu trwały niespełna 1 h i 20 minut.

Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze dwukrotnie na terenie Huty Komorowskiej. O godz. 22:32 zapaliła się sucha trawa. Na miejsce wysłano dwa zastępy z OSP Huta Komorowska i jeden zastęp z PSP Kolbuszowa. Niedługo później, o godz. 23:12 doszło do pożaru lasu w tej samej miejscowości. W akcji brały udział dokładnie te same zastępy, co przy poprzednim pożarze. 

Dwa składowiska w ogniu

Największy pożar wczorajszego dnia miał miejsce w Woli Rusinowskiej (gm. Majdan Królewski). Początkowo paliła się trawa i nieużytki. Ogień szybko rozprzestrzenił się na znajdujące się w pobliżu składowisko opon. Łącznie spaliło się ok. pół hektara powierzchni (w przybliżeniu 30 arów traw oraz około 5 arów składowiska opon). Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Na miejscu pracowali strażacy z OSP: Huta Komorowska (2x), Cmolas, Krzątka, Wola Rusinowska, Majdan Królewski i jeden zastęp z PSP Kolbuszowa.

Kilka godzin później, o godz. 21:36, przy ul. Fabrycznej w Kolbuszowej, ogień pojawił się na składowisku odpadów. Powierzchnia pożaru wyniosła ok. 10 mkw. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy z PSP Kolbuszowa oraz po jednym zastępie z OSP Kolbuszowa Górna i Dolna. Strażacy opanowali pożar po 34 minutach.

Kolbuszowscy strażacy interweniowali również kilkukrotnie w związku z usuwaniem gniazd os i szerszeni, głównie w gminie Majdan Królewski.

Kłęby czarnego dymu nad powiatem

Od czytelników otrzymaliśmy filmy nagrane podczas pożaru opon w Woli Rusinowskiej. Czarny i gęsty dym był widoczny z daleka. Na grupie "NA SYGNALE - Kolbuszowa i okolice" mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego sygnalizowali, że widzieli zadymienie nawet z Kolbuszowej.

Autor nagrania: Osoba przejezdna

Autor nagrania 2 i 3: Czytelnik Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy