Reklama

Prace na drogach idą pełną parą

Opublikowano:
Autor:

Prace na drogach idą pełną parą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Słoneczna pogoda sprzyja remontom i przebudowom dróg powiatowych. Z kilku rozpoczętych do tej pory inwestycji jedna z nich już została ukończona.

Na chwilę obecną ukończony jest remont drogi powiatowej Mielec – Toporów – Ostrowy Tuszowskie, w Toporowie. – W ramach tego zadania na długości 1 090 m położony został nowy dywanik asfaltowy, wykonane zostały również pobocza - informuje Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Remont tej drogi kosztował 221 505 zł i został w całości pokryty z budżetu Powiatu Kolbuszowskiego. 

Nowa droga w Przyłęku 
Trwają natomiast prace przy przebudowie drogi powiatowej Mielec – Rzochów – Przyłęk – Ostrowy Tuszowskie – Podtrąba, w Przyłęku. Nowy dywanik asfaltowy w tej miejscowości zostanie położony na długości 756 m (od Wytwórni Mas Bitumicznych do skrzyżowania z drogą Kosowy – Niwiska). Ta inwestycja podobnie jak poprzednia również zostanie w całości sfinansowana przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego. Jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 202 577 zł. 

Będzie nowa nawierzchnia 
Ekipa budowlana pracuje również na drodze powiatowej Kolbuszowa Górna – Kłapówka, w Kolbuszowej Górnej (Wojków). Nowy asfalt będzie tam położony na odcinku liczącym ok. kilometra. Zadanie ma kosztować 333 tys. zł. Jego koszt w całości zostanie pokryty z funduszy Powiatu Kolbuszowskiego. 

Chodniki w budowie 
Obok remontowanych dróg powiatowych, w naszym powiecie, trwa także budowa nowych odcinków chodnika. Aktualnie budowlańcy zajmują się budową deptaka w Wilczej Woli. W dalszej kolejności budowany będzie chodnik w Lipnicy oraz Mechowcu. Tego typu inwestycje realizowane są dzięki wsparciu udzielonemu z budżetu gminy Dzikowiec.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE