Reklama

Praca Kolbuszowa. Spada bezrobocie w powiecie kolbuszowskim. Jest także sporo ofert pracy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Praca Kolbuszowa. Spada bezrobocie w powiecie kolbuszowskim. Jest także sporo ofert pracy - Zdjęcie główne

Kolbuszowski pośredniak w tym roku odnotował spadek bezrobocia. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z ponad 9 do nieco ponad 7 procent spadła stopa bezrobocia w powiecie kolbuszowskim. Czy oznacza to, że coraz więcej osób znajduje nowe zatrudnienie?

Jak wynika z danych przedstawionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej, w styczniu 2021 roku bezrobotnych zarejestrowanych w pośredniaku było 2 222 osoby. Ponad połowa, bo 1169 osób, to kobiety. 

W 2020 rosło bezrobocie w powiecie kolbuszowskim 

Ze statystyk kolbuszowskiego urzędu pracy wynika, że w 2020 roku, porównując styczeń z grudniem, bezrobocie rosło. Nieznacznie, ale z nieco ponad 1900 mieszkańców pozostających bez pracy w styczniu, w grudniu zrobiło się ponad 2 tysiące osób. 

Stopa bezrobocia w całym 2020 oscylowała średnio na poziomie około 8 procent. Przypomnijmy, że wszędzie mówiło się o masowych zwolnieniach, głównie ze względu na duże obostrzenia i lockdown, w którym wiele przedsiębiorstw się zamknęło. 

W 2021 spadło bezrobocie w powiecie kolbuszowskim 

2021 rok to kolejny już okres, gdzie cała Polska i świat żyje w cieniu pandemii. Mimo to urząd pracy z grubo ponad dwoma tysiącami bezrobotnych w styczniu zszedł do nieco ponad 1700 osób pozostających bez zatrudnienia w listopadzie. 

Najwięcej bezrobotnych mieszkańców powiatu kolbuszowskiego było w pierwszym kwartale 2021 roku. W letnich miesiącach liczba stale spadała. 

Oferty pracy w powiecie kolbuszowskim 

Nie brakuje także ofert pracy w powiecie kolbuszowskim. Patrząc na ogłoszenia zamieszczone przez kolbuszowski pośredniak, dostrzec można różnorodne oferty dla osób pozostających bez zatrudnienia lub chcących znaleźć nową pracę. 

W ogłoszeniach znalazły się stanowiska takie jak: magazynier, pracownik restauracji, nauczyciel przedmiotów zawodowych, monter, stolarz, opiekun, doradca klienta czy kontroler jakości. Wszystkie oferty pracy znaleźć można na stornie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej. 

Liczba bezrobotnych w 2021 roku w miesiącach:

 • styczeń - 2222 bezrobotnych (w tym 1169 kobiet)
 • luty - 2201 bezrobotnych (w tym 1162 kobiety)
 • marzec - 2111 bezrobotnych (w tym 1127 kobiety)
 • kwiecień - 2030 bezrobotnych (w tym 1084 kobiety)
 • maj - 1967 bezrobotnych (w tym 1070 kobiet)
 • czerwiec - 1850 bezrobotnych (w tym 1008 kobiet)
 • lipiec - 1816 bezrobotnych (w tym 1006 kobiet)
 • sierpień - 1807 bezrobotnych (w tym 1011 kobiet)
 • wrzesień - 1780 bezrobotnych (w tym 966 kobiet)
 • październik - 1729 bezrobotnych (w tym 935 kobiet)
 • listopad - 1714 bezrobotnych (w tym 925 kobiet)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy