Reklama

Powstanie poradnia gastroenterologiczna na NFZ w Kolbuszowej. Jest zgoda radnych na jej utworzenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powstanie poradnia gastroenterologiczna na NFZ w Kolbuszowej. Jest zgoda radnych na jej utworzenie - Zdjęcie główne

Obecnie w kolbuszowskim szpitalu działa pracownia endoskopii, gdzie badania wykonuje Jarosław Ragan - specjalista gastroenterologii i chirurgii ogólnej. Teraz dołączyła do niego nowa osoba. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej powstanie poradnia gastroenterologiczna. Zielone światło na jej uruchomienie dali radni powiatowi.

Obecnie w kolbuszowskim szpitalu działa pracownia endoskopii, gdzie badania wykonuje Jarosław Ragan - specjalista gastroenterologii i chirurgii ogólnej. Teraz dołączył do niego Bartłomiej Siwiec - internista-gastroenterolog. 

- Przy okazji szukania specjalistów na oddział wewnętrzny w naszym szpitalu udało nam się znaleźć gastroenterologa - mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa. Jak dodaje, mając dwóch lekarzy o tej specjalizacji, zdecydował o utworzeniu poradni gastroenterologicznej, której lekarze będą zajmować się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego. 

Poradnia miałaby działać przez trzy dni w tygodniu. Przez dwa dni ma przyjmować doktor Siwiec, a jednego - doktor Ragan. - Nie mamy jeszcze określone, jakie to będą dni. Na pewnie zaplanujemy też wizyty popołudniowe - dodaje dyrektor Strzelczyk. 

Zgodę na wpisanie nowej poradni do statusu SP ZOZ Kolbuszowa musi wyrazić jeszcze wojewoda podkarpacki. Wcześniej, podczas lipcowej sesji, zrobili to radni powiatowi. Na koniec zostaje jeszcze wystąpienie do NFZ o podpisanie kontraktu. 

Obecnie na terenie powiatu kolbuszowskiego nie ma poradni gastroenterologicznej, która działałaby w ramach NFZ. Najbliższe znajdują się w Sędziszowie Małopolskim, Nowej Dębie, Nisku i Leżajsku.

Czy NFZ zgodzi się na to, aby powstała ona w Kolbuszowej? - Decyzja podyktowana będzie takimi kwestiami jak terminy oczekiwania do tych poradni, wykonaniem przez nie rocznego kontraktu czy plan finansowy NFZ - mówi Rafał Śliż, rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału NFZ i dodaje: - Nie znając żadnych szczegółów, jak np. planowany terminarz pracy lekarzy w nowej poradni, trudno odnieść się do tego tematu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy