Reklama

Powstanie nowa droga w Kolbuszowej. Gdzie? [MAPA]

Opublikowano: ndz, 18 kwi 2021 11:35
Autor: | Zdjęcie: google maps.com

Powstanie nowa droga w Kolbuszowej. Gdzie? [MAPA] - Zdjęcie główne

Mniej więcej tak ma przebiegać ulica Starzyńskiego w Kolbuszowej (oznaczona kolorem niebieskim). | foto google maps.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy urzędnicy ogłaszają kolejne przetargi na opracowanie dokumentacji niezbędnej do budowy nowych dróg w mieście. Priorytetem, jak mówi burmistrz, jest powstanie ulicy Starzyńskiego.

Jeszcze w styczniu 2018 roku gmina Kolbuszowa poinformowała, że opracowana została koncepcja przebiegu drogi gminnej. Mowa o trakcie biegnącym od istniejącego odcinka ul. Starzyńskiego (za sklepem Biedronka w pobliżu szpitala) do ul. Piłsudskiego. Koncepcja zakłada przebieg drogi o długości ok. 640 metrów, częściowo przez działki gminne i częściowo przez działki prywatne.

Potrzebna kasa  

W tym roku, do końca lipca, ma powstać dokumentacja projektowa niezbędna do budowy drogi. Nowy trakt ma biec równolegle do ul. Obrońców Pokoju. 

Jak mówi Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, ta inwestycja to drogowy priorytet. Jej powstanie ma rozwiązać komunikacyjny problem tej części miasta. Służyłaby ona nie tylko mieszkańcom m.in. ulicy Witosa czy Rataja, ale również osobom, które mieszkają w dwóch blokach wielorodzinnych. Powstają one za dawnym gazownictwem - obecnie jest to siedziba Soteru. 

Burmistrz ma nadzieję, że na wykonanie ulicy Starzyńskiego gminie uda się pozyskać dofinansowanie. Jeżeli nabór zostanie ogłoszony w tym roku, wniosek o pieniądze z zewnątrz zostanie złożony. 

Zatrzymać wodę

Nasz rozmówca zaznacza jednocześnie, że w rejonie planowanej ulicy do rozwiązania jest duży problem. Chodzi o wody opadowe, które zbierają się na nieużytkach w okolicy Biedronki. Samorząd przymierza się do zaprojektowania zbiornika retencyjnego w tym miejscu. Jego zadaniem byłoby zatrzymanie wody po intensywnych opadach. W momencie kiedy system miejskiej kanalizacji deszczowej byłby już drożny, woda z tego terenu by spłynęła. 

 - Kompleksowo podchodzimy do tego tematu. Jesteśmy po pogłębionej analizie hydrologicznej wykonanej przez eksperta z Politechniki Rzeszowskiem. Wiemy już, co zrobić, żeby zapobiegać podtopieniom

- powiedział burmistrz Zuba. 

Już ogłoszone

W ostatnim czasie kolbuszowscy urzędnicy przygotowali i ogłosili przetargi na dokumentację kolejnych dróg w mieście. Jak mówi szef gminy, w ten sposób realizowany jest opracowany plan dotyczący wykonania projektów nowych dróg. 

Zakończono poszukiwania firmy, która wykona dokumentację na przebudowę ulicy Żytniej (na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika) oraz przebudowę ulicy Przemysłowej.

Wcześniej, w lutym, samorząd ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do realizacji drugiego etapu budowy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Mowa o odcinku równoległym do ul. Handlowej. Nowa droga ma biegnąć wzdłuż torów kolejowych. Firma, która wygrała przetarg, ma także za zadanie wykonać dokumentację projektową na budowę odcinka ul. Wiktora, który obecnie wyłożony jest płytami. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy