Reklama

Powstanie chodnik przy DK9. Niedawno doszło tam do śmiertelnego potrącenia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powstanie chodnik przy DK9. Niedawno doszło tam do śmiertelnego potrącenia  - Zdjęcie główne

W Komorowie nie tylko mają powstać dwa odcinki ścieżki pieszo-rowerowej, ale również wybudowane zostanie przejście dla pieszych. Ma ono znajdować się pomiędzy dwoma przystankami autobusowymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W tym roku ma ruszyć budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy krajowej "dziewiątce". - To bardzo trafiona inwestycja - mówi Jolanta Baracz, sołtys Komorowa.

Nowy trakt ma być kontynuacją istniejącej już ścieżki w Komorowie. Docelowo mają powstać jego dwa odcinki. Jeden pod lasem - po lewej stronie drogi, jadąc w kierunku Rzeszowa. Ma on mieć 420 metrów długości. Następnie ścieżka będzie kontynuowana na długości 500 metrów po drugiej stronie DK9. Ma ona połączyć się z istniejącym chodnikiem w Hadykówce.

Oświetlone przejście

Na tym nie koniec. Wykonawca ścieżki, firma Ekoton – Zieleń i Budownictwo z Nowej Dęby, będzie miał także za zadanie wybudować oświetlone przejście dla pieszych pomiędzy zatokami autobusowymi. To nim piesi będą mogli dostać się z jednej części chodnika na drugi.

- Inwestycja jest na etapie prac projektowych

- mówi Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

-  Planowane rozpoczęcie prac to 3-4 kwartał bieżącego roku. Inwestycja zostanie zakończona w połowie przyszłego roku

- dodaje nasz rozmówca.

Sprawdza się

Zaplanowana ścieżka w Komorowie ma mieć szerokość dwóch metrów. Będzie miała ona nawierzchnię asfaltową. Takie trakty coraz częściej można spotkać na terenie gminy Majdan Królewski.

Jak mówi Jerzy Wilk, wójt gminy, wykonany już wcześniej tą technologią chodnik przy DK9 zdaje egzamin. Jest łatwy w utrzymaniu. Nie przerasta trawą, jak to jest w przypadku kostki brukowej czy płyt chodnikowych. - Stawiamy na to, co się sprawdza - mówi włodarz gminy.

Z planowanej budowy cieszy się Jolanta Baracz, sołtys Komorowa. - To bardzo trafiona inwestycja. Jak mówi szefowa sołectwa, podczas ubiegłorocznego zebrania wiejskiego mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę utworzenia tego traktu.

- Po powstaniu ścieżki na pewno będzie tam dużo bardziej bezpiecznie. Przypomnę, że niedawno doszło w tamtej okolicy do śmiertelnego wypadku

- dodaje nasza rozmówczyni.

O wypadku przeczytasz tutaj: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 9 w Komorowie

Inwestycja w Komorowie ma kosztować 949 785,09 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy