Reklama

Powiatowy zarząd dróg skontroluje wszystkie chodniki na terenie gminy Dzikowiec. Kiedy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Powiatowy zarząd dróg skontroluje wszystkie chodniki na terenie gminy Dzikowiec. Kiedy? - Zdjęcie główne

Kiedy powiatowy zarzad dróg przeprowadzi kontrole w gminie Dzikowiec? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowy zarząd dróg przeprowadzi kontrole wszystkich chodników na terenie gminy Dzikowiec. Kiedy to nastąpi?

O przeglądy traktów dla pieszych radni upominali się jeszcze w kwietniu. Jak wspominali, po zimie chodniki w niektórych miejscach wymagają naprawy.

Ocenić stan chodników

Radny Jerzy Sito proponował wówczas, aby na majowej sesji poruszyć temat oceny stanu utrzymania zimowego dróg i chodników na terenie gminy. 

- Mamy to w planie pracy komisji leśnictwa i rolnictwa, więc żeby się wywiązać chociaż jednym punktem z tego planu, proponuję ten punkt wziąć pod uwagę - mówił wówczas samorządowiec.

Kwestię stanu chodników na terenie dzikowieckiej gminy poruszyła na tym samym spotkaniu radna Urszula Rzeszut-Baran. Przedstawicieli urzędu pytała o to, czy planowane są przeglądy chodników w ramach gwarancji. Jak twierdzi, w kilku miejscach chodnik wymaga naprawy. - W Dolnym Dzikowcu w niektórych miejscach kostka wyszła na zewnątrz - nadmienia radna.

Wszystkie do przeglądu

Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, poinformowała wówczas, że takie przeglądy są w planach. Jak dodała, gwarancja obejmuje okres pięciu lat od wybudowania chodnika.

Na ostatniej sesji (31 maja) Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec, zapewnił, że stosowny wniosek o wykonanie przeglądów traktów dla pieszych trafił już na biurko przedstawicieli powiatowego zarządu dróg. - Wystąpiono do Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej o dokonanie przeglądów stanu technicznego wszystkich chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Dzikowiec - przekazał włodarz.

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, potwierdza w rozmowie z nami, że wpłynął do nich wniosek od dzikowieckiego urzędu. Na ten moment nie był w stanie powiedzieć, kiedy zarząd dróg rozpocznie wspomniane kontrole na terenie gminy Dzikowiec. - Będziemy powoli to robić - podsumował krótko.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy