Reklama

Powiatówki białe. - Gdzie są drogowcy!? - pytają mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ciężarówki blokowały ul. Sokołowską w Kolbuszowej. Fot. Czytelnik Mateusz

Powiatówki białe. - Gdzie są drogowcy!? - pytają mieszkańcy  - Zdjęcie główne

foto Ciężarówki blokowały ul. Sokołowską w Kolbuszowej. Fot. Czytelnik Mateusz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (25 stycznia) od rana drogowcy pracują na terenie powiatu kolbuszowskiego. Opady śniegu są jednak tak intensywne, że na czarne drogi nie ma co liczyć.

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej zapewnia, że wszystkie pługi, jakie ma w dyspozycji, pracują od rana na terenie powiatu kolbuszowskiego. To dobra informacja. Zła jest taka, że pługów jest tylko sześć.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca, każdy z nich obsługuje po jednej gminie i odśnieża znajdujące się tam powiatówki. Do objechała "na głowę" wychodzi ok. 40 - 45 km. Jeden kurs (przejazd tam i z powrotem) przy takich warunkach pogodowych, trwa ok. 3 godzin. 

Czy w takiej sytuacji nie ma szans na uruchomienie dodatkowego sprzętu? Dyrektor Szczebiwilk przyznaje, że takiej możliwości nie ma. Jak wyjaśnia, wybrane w drodze przetargu firmy, nie zawsze posiadają takie zaplecze. Problem był również już z samym przetargiem na utrzymanie zimowe dróg, ponieważ chętnych do wykonania takiej usługi było niewielu. 

Do ZDP w Kolbuszowej również docierają sygnały o nieodśnieżonych drogach  m.in. z Huciska (gm. Niwiska). Dyrektor otrzymał również informację o ciężarówkach, blokujących ul. Sokołowską w Kolbuszowej. Tam została skierowana pługopiaskarka oraz pracownicy, którzy podsypali piasek pod koła blokujących drogę pojazdów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy