Reklama

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

Opublikowano: czw, 19 paź 2017 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kształcenie i wychowanie młodego pokolenia należą do spraw najważniejszych. Święto wszystkich pracowników oświaty przypomina nam o tym w sposób szczególny i podkreśla, jak silna więź zobowiązania łączy tradycję ze współczesnością polskiej szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Cyziówka” w Kamionce w dniu 13 października 2017r., odbyło się uroczyste spotkanie dyrektorów, grona pedagogicznego, nauczycieli emerytowanych, pracowników oświaty i edukacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego.
 
Obecny na spotkaniu Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś na wstępie podkreślił ogromną rolę tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, pomagają poznawać świat, inspirują i zachęcają do podejmowania wyzwań i są współautorami uczniowskich sukcesów.
- Zawód nauczyciela – to misja. Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadanie i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka. Za opiekuńczy, dydaktyczny a nade wszystko wychowawczy trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży, kształtujący ich postawy patriotyczne i społeczne, pragnę złożyć moje najserdeczniejsze wyrazy uznania i szacunku - mówił Starosta Józef Kardyś
W tym uroczystym dniu – dniu Waszego święta, życzę dużo zdrowia i wytrwałości, 
umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji magicznego złotego środka, wyznaczania rozsądnych granic i mądrości bezstronnego oceniania. Bądźcie przyjaciółmi naszych dzieci i młodzieży, bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata – dodał na zakończenie starosta.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było wręczenie „Nagród Starosty Kolbuszowskiego” w uznaniu za wzorowe promowanie szkół w środowisku lokalnym, zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb edukacyjnych uczniów, za wybitne osiągnięcia w zakresie realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych, a także znaczny wkład pracy na rzecz rozwoju szkolnictwa.
 

 • Nagrody Starosty Kolbuszowskiego otrzymali:
 • Roman Mędrak – nauczyciel, instruktor praktycznej nauki zawodu Centrum Kształcenia Praktycznego w Kolbuszowej.
 • Marzena Selwa – pedagog, oligofrenopedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolbuszowej.
 • Piotr Bujak – nauczyciel geografii Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.
 • Anna Serafin – nauczyciel języka angielskiego Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.
 • Grzegorz Warunek - nauczyciel przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.
 • Zbigniew Bogacz - nauczyciel prawa Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. 
 • Agnieszka Majka – Bajorek - nauczyciel historii i przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. 
 • Marek Bryk– nauczyciel informatyki Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.
 • Piotr Panek – nauczyciel przysposobienia wojskowego Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.
 • Wojciech Frankowski – nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. 

Podczas spotkania wystąpił znakomity zespół dziewczynek w wieku 6-9 lat z „Exercise” ze studia baletowego w Rzeszowie Pani  Leili Arifuliny, a układy przygotowała choreograf Pani Tetiana Kudyrko.

Spotkanie było znakomitą okazją do wymiany poglądów i przyjacielskiej dyskusji na różne tematy.

Ryszard Zieliński – były dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. 

Stanisław Olszówka – dyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni otrzymał Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.