Reklama

Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach

Opublikowano: śr, 21 sie 2019 14:39
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowi radni, podczas najbliższej sesji, pochylą się nad punktem dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla kościoła w Niwiskach.

 

W najbliższy czwartek (22 sierpnia) odbędą się obrady sesji VI Kadencji Rady Powiatu w Kolbuszowej.  Rozpoczną się one o godz. 9 w budynku Starostwa Powiatowego.

Radni powiatu kolbuszowskiego podejmą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Wzniesienie świątyni datuje się na 1925 rok. Parafia obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Niwiska, Trześń, Hucisko, Leszcze, część Zapola i część Huciny.

Jeżeli samorządowcy w głosowaniu opowiedzą się za podjęciem punktu uchwały, pieniądze zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie.

Wsparcie finansowe pomoże również w zapłaceniu za roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie powiatu kolbuszowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    B

    Na budynku kościoła jest data z końca lat 80. XIX wieku. Nie wiem skąd redakcja wzięła 1925r.