Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach

Opublikowano:
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Zagłosują nad udzieleniem dotacji dla parafii w Niwiskach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Powiatowi radni, podczas najbliższej sesji, pochylą się nad punktem dotyczącym udzielenia wsparcia finansowego dla kościoła w Niwiskach.

 

W najbliższy czwartek (22 sierpnia) odbędą się obrady sesji VI Kadencji Rady Powiatu w Kolbuszowej.  Rozpoczną się one o godz. 9 w budynku Starostwa Powiatowego.

Radni powiatu kolbuszowskiego podejmą uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Niwiskach. Wzniesienie świątyni datuje się na 1925 rok. Parafia obejmuje swym zasięgiem miejscowości: Niwiska, Trześń, Hucisko, Leszcze, część Zapola i część Huciny.

Jeżeli samorządowcy w głosowaniu opowiedzą się za podjęciem punktu uchwały, pieniądze zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie.

Wsparcie finansowe pomoże również w zapłaceniu za roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE