Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Wybory do powiatowych Izb Rolniczych. Sprawdź, kto będzie reprezentował Twoją gminę

Opublikowano:
Autor:

 POWIAT KOLBUSZOWSKI. Wybory do powiatowych Izb Rolniczych. Sprawdź, kto będzie reprezentował Twoją gminę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ostatnią niedzielę lipca w całym kraju odbyły się wybory do powiatowych Izb Rolniczych. Mieszkańcy gmin wybrali swoich przedstawicieli.

Władze Izby Rolniczej podkreślają, że tylko sami rolnicy, znający specyfikę i problemy pracy na roli, najlepiej będą reprezentować swoje środowisko i działać na rzecz rozwiązywania jego problemów. Już po raz szósty w III RP wszyscy płatnicy podatku rolnego, posiadający czynne prawo wyborcze, wybrali swoich przedstawicieli w gminie.

Polskie Izby Rolnicze to historia sięgająca XIX wieku. Zlikwidowane dekretem w 1946 r. od połowy lat 90. XX wieku wznowiły swoją działalność, funkcjonując na podstawie przeprowadzanych co cztery lata demokratycznych wyborów. Izby Rolnicze wpływają na kształtowanie polityki rolnej i uczestniczą w jej realizacji.

 


Rada Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w powiecie kolbuszowskim

W Kolbuszowej do głosowania uprawnione były 5 722 osoby. W głosowaniu wzięło udział 109 osób. Frekwencja wyniosła 1,90 proc. W Raniżowie swój głos mogło oddać 3 213 osób. Jednak zagłosować zdecydowało się 91 mieszkańców. Frekwencja wyborcza w tej gminie była na poziomie 2,83 proc.

W powiecie kolbuszowskim wybory przeprowadzono w dwóch okręgach. Osoby mogące oddać głos na swojego kandydata zamknęły się w liczbie 8 935 osób. Wydano 200 kart do głosowania. Nie było żadnego nieważnego głosu. Frekwencja procentowo przedstawiła się w granicy 2,24 proc.

Gmina

Cmolas

Wybrani

Leonard Fryc

  Anna Gul
Kolbuszowa Julian Dragan
  Jan Skowroński
Majdan Królewski Ryszard Deptuch
  Wojciech Wołosz
Niwiska Damian Serafin
  Damian Wilk
Raniżów Janusz Majcher
  Bronisław Stec
Dzikowiec Eugeniusz Panek
  Jerzy Sito

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE