Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Temat ten wywołał dyskusję na sesji w Niwiskach

Opublikowano:
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Temat ten wywołał dyskusję na sesji w Niwiskach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dla kolbuszowskiej straży pożarnej zakupiony zostanie skokochron.

Najmniejsza z gmin w powiecie kolbuszowskim przeznaczyła na ten cel ze swojego budżetu 2,3 tys. zł. Chociaż kwota niewielka, o zasadność tego wydatku dopytywał radny Stanisław Rzemień.

- Nie wiem, czy na terenie gminy Niwiska mamy jakieś wieżowce - zaznaczył samorządowiec i dodał: - Gmina Kolbuszowa ma, dlatego jest to bardzo ciekawe, ile ona dołożyła. 

Rzemień zaznaczył, że doskonale wie o tym, że jest to zakup dla bezpieczeństwa ludzi. Jednak jego zdaniem, tam gdzie skokochron sprawdziłby się najbardziej, ta gmina powinna sfinalizować zakup w 90 proc.

Szefowa Niwisk w odpowiedzi zaznaczyła, że nigdy nie wiadomo, na kogo i gdzie czeka nieszczęście. - Mówimy o zakupie, który będzie służył państwowej straży pożarnej, która jako pierwsza jedzie do akcji - podkreśliła Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. W odniesieniu to tego, ile dane gminy dołożyły do zakupu, szefowa gminy przedstawiła zestawienie w pozostałych samorządach. - Szanujemy się, że jedna gmina jest mała, a druga duża i bierzemy pod uwagę liczbę mieszkańców - podkreśliła Elżbieta Wróbel.

ap

Udział w zakupie skokochronu:
5 tys. zł - powiat kolbuszowski
3 tys. zł - gmina Cmolas
9 tys. zł - gmina Kolbuszowa
3,7 tys. zł - gmina Majdan Królewski
2,3 tys. zł - gmina Niwiska
2,4 tys. zł - gmina Dzikowiec
2,6 tys. zł - gmina Raniżów
Razem: 28 tys. zł


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE