Reklama

Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Rusza wyborcza machina

Opublikowano: 23 sierpnia 2019 17:30
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Rusza wyborcza machina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Poznaliśmy pierwsze, oficjalne nazwiska osób z powiatu kolbuszowskiego, które będą ubiegać się o mandat posła RP. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

 

Zaskoczeniem nie będzie to, że ponownie o mandat posła ubiega się Zbigniew Chmielowiec (65 l.) z Kolbuszowej. Były burmistrz miasta nad Nilem posłem jest nieprzerwanie od 2005 roku. Dlaczego ponownie zdecydował się startować?

- Chciałbym kontynuować to, co w ciągu ostatnich czterech lat udało się rozpocząć. Liczę na współpracę z samorządami, kołami gospodyń wiejskich i moimi ulubionymi strażakami - mówi parlamentarzysta. - Moje priorytety to przede wszystkim poprawa funkcjonowania służby zdrowia, kontynuowanie programów społecznych i szeroko rozumiana infrastruktura - dodaje nasz rozmówca i wspomina o takich inwestycjach jak budowa zbiornika retencyjnego na terenie powiatu czy powstanie drogi szybkiego ruchu o parametrach drogi ekspresowej Radom - Rzeszów omijającej Kolbuszową. 

 

Zachować parytety 

Zbigniew Chmielowiec startuje z pozycji nr 9 na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu rzeszowskim. To nie jest jedyna osoba z naszego powiatu. Do Sejmu wybiera się również Anna Trawińska (52 l.) z Krzątki. 

Mieszkanka gminy Majdan Królewski przyznaje, że w wyborach bierze udział za namową posła Chmielowca, aby zachować parytety w partii. Dodaje, że jeśli uda się jej dostać do Sejmu, będzie wspierać mieszkańców naszego powiatu i ich sprawy.

Anna Trawińska jest wiceprzewodniczącą Rady Gminy w Majdanie Królewskim. Prowadzi własną firmę. 

 

Dwóch posłów?

 W poniedziałek (19 sierpnia) swoich kandydatów z okręgu rzeszowskiego przedstawił Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej. Na liście zabrakło jednak mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. 

O głosy wyborców będzie na pewno zabiegał Tomasz Buczek (33 l.) z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. - Niezmiennie reprezentuję poglądy narodowo-katolickie i dlatego kandyduję, aby PiS nie uginał się pod presją Brukseli, USA i Izraela - mówi przedsiębiorca z Kolbuszowej Górnej. - Zresztą, z arytmetyki wyborczej, przy założeniu dobrego wyniku Konfederacji w naszym okręgu, może wynikać, że będą tu dwa mandaty. Więc warto się bić o to, żeby Kolbuszowa miała po raz pierwszy w historii dwóch posłów - dodaje nasz rozmówca. 

 


Tyle głosów otrzymali kandydaci w 2015 roku:

Zbigniew Chmielowiec z Kolbuszowej (KW PiS) - 18 197 głosów
Waldemar Zarębski z Kolbuszowej (KW KORWiN) - 1192 głosy
Marek Opaliński z Zarębek (KW PSL) - 787 głosów
Barbara Dziuba z Kolbuszowej (KW PO RP) - 422 głosy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  ciekawy

  Gdzie mój komentarz dotyczący nicnierobienia poza pierdzeniem w fotel 14 lat p.Chmielowca? to ma jakaś obiektywna prasa?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  ciekawy

  To co zrobiłeś pan,panie posle dla Kolbuszowej i okolic za 14 lat pierdzenia w poselski fotel? prosze wymienić choć pare spraw,bo ja jakoś sobie nic nie przypominam.