Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Poniedziałki są najgorsze. Tak mówią statystyki

Opublikowano: śr, 11 mar 2020 07:42
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Poniedziałki są najgorsze. Tak mówią statystyki  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W 2019 roku na terenie powiatu kolbuszowskiego doszło do 489 zdarzeń drogowych, w tym 37 wypadków. Śmierć poniosły trzy osoby, a 46 zostało rannych. 452 kolizje drogowe pociągnęły za sobą wyłącznie straty materialne.

Okazuje się, że prędkość i ciężka noga kierowców to wciąż problem. Za główną przyczynę wypadków i kolizji drogowych należy uznać niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (101 zdarzeń drogowych) oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (89 zdarzeń drogowych).

Kolbuszowscy policjanci zauważyli, że najbardziej niebezpiecznym dniem tygodnia w 2019 roku był poniedziałek (9 wypadków i 68 kolizji drogowych). Największe zagrożenie występuje zaś w godzinach pomiędzy 6 a 14 (13 wypadków i 207 kolizji drogowych) oraz 14 a 22 (20 wypadków i 221 kolizji drogowych). Najmniejsze zagrożenie jest pomiędzy godziną 22 a 6 rano (4 wypadki i 24 kolizje drogowe).

Gminą, na której terenie doszło do największej liczby zdarzeń, jest Kolbuszowa. Statystyki policyjne mówią o 245 kolizjach i 16 wypadkach, w których 21 osób zostało rannych, a jedna zginęła na miejscu. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE