Reklama

Reklama

Powiat kolbuszowski. Nie ma ich już wśród nas

Opublikowano: pt, 2 lis 2018 13:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wspominamy osoby zmarłe, na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, związane z naszym powiatem.

Ryszard Dutkowski

Był znanym w Kolbuszowej lekarzem, który wiele lat swojego życia spędził kierując oddziałem chorób wewnętrznych w kolbuszowskim szpitalu. W SP ZOZ w Kolbuszowej pracował w latach 1969 - 2000. 

Zmarł 10 listopada. Pogrzeb doktora Dutkowskiego odbył się 15 listopada w Krakowie na Cmentarzu Parafialnym w Borku Fałęckim przy ul. Zawiłej. 

 

Ks. Grzegorz Wołoszyn

Wikariusz parafii Spie w gminie Dzikowiec. Duchowny urodził się 26 października 1972 roku w Tarnobrzegu. Święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 2000 roku. Od 2010 roku pełnił funkcję Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet w Diecezji Sandomierskiej.

Ks. Grzegorz zmarł 22 maja 2018 roku. Pogrzeb kapłana odbył się w piątek, 25 maja, w Tarnobrzegu. Dzień wcześniej odprawiona została msza żałobna w świątyni w Spiach.

 

Władysław Pogoda

Urodził się 30 lipca 1920 roku w Hucinie. Umiejętność gry na skrzypcach pozwoliła mu przeżyć II wojnę światową, kiedy jako nastolatek został wywieziony na roboty do Niemiec. Po wojnie wrócił do rodzinnej miejscowości i zaczął grać w różnych zespołach, w Kolbuszowej i okolicach. Był współtwórcą, a od 1990 roku kierownikiem jednej z najpopularniejszych kapel ludowych na Podkarpaciu. Początki zespołu nazywanego Kapelą Władysława Pogody sięgają 1960 r.

Muzykant zmarł 20 czerwca w swoim domu w Hucinie, w otoczeniu kochającej go rodziny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.