Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Nasze samorządy przeznaczą na walkę z zimą 800 tysiecy złotych

Opublikowano:
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Nasze samorządy przeznaczą na walkę z zimą 800 tysiecy złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zima zawitała do powiatu kolbuszowskiego, a kierowcy skarżą się na zaśnieżone drogi.

Każda z gmin posiada swojego wykonawcę, który zobowiązany jest do zimowego utrzymania dróg i chodników. - Drogi gminne i powiatowe są białe - mówi jedna z Czytelniczek. - Trzeba bardzo uważać i jeździć dużo wolniej. Jechałam 30 na godzinę, bo bałam się, że wpadnę do rowu. Wpadłam nawet w lekki poślizg, na szczęście nie jechałam szybko i opanowałam auto - relacjonuje. Kto zajmuje się odśnieżaniem traktów w naszym powiecie?

Prawie pół miliona

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie 2018/2019 planuje przeznaczyć około 400 tys. zł. Każda z gmin powiatu kolbuszowskiego ma także wykonawcę, który zajmie się zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na danym terenie. Jak informuje starostwo powiatowe, w sumie wykonawcy będą mieć do odśnieżenia 289 kilometrów "powiatówek".   

W gminie Cmolas usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych świadczyć będzie firma "Bryk-Pol" z Dzikowca. Wykonawca będzie miał do odśnieżenia 51,28 km.

  Tego typu usługi, na terenie gminy Niwiska, świadczyć będzie firma "Rolmasz" z Kamionki. Wykonawca będzie miał do odśnieżenia 45,90 km.

  W gminie Kolbuszowa posypywaniem nawierzchni oraz jej odśnieżaniem zajmować się będzie firma Transportowo-Drogowa z Kolbuszowej Górnej. Będzie ona miała do odśnieżenia 65,55 km.

  W gminie Raniżów usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych świadczyć będzie firma Usługi Transportowe, Rolnicze i Sprzętem Budowlanym z Kopci. Zajmować się będzie odcinkami o łącznej długości 41,40 km.

  Z kolei w gminie Dzikowiec posypywaniem nawierzchni oraz jej odśnieżaniem zajmować się będzie firma "Cudo - Usługi" z Dzikowca. Wykonawca będzie miał do odśnieżenia 58,72 km.

 W gminie Majdan Królewski odśnieżaniem dróg powiatowych zajmie się firma Bryk - Pol" z Dzikowca. Będzie mieć do odśnieżenia 26,33 km.

Krajowa droga nr 9 utrzymywana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą zajmującym się utrzymaniem "krajówki" w powiecie kolbuszowskim jest firma "Kochanowicz".

 

Drogi gminne

O drogi gminne na terenie gminy Kolbuszowa dbać będzie Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej. Na ten cel wydane zostanie 200 tys. zł.

Gmina Dzikowiec na swoje drogi i ich odśnieżanie chce przeznaczyć w tym sezonie 30 tys. zł. W miejscowościach Dzikowiec, Nowy Dzikowiec i Mechowiec zajmie się tym firma "Roboty Sprzętem Rolniczym i Budowlanym, Piotr Białek" z Dzikowca. W pozostałych, czyli w Wilczej Woli, Spiach, Płazówce, Kopciach i Lipnicy będzie to firma "Usługi Transportowe, Rolnicze i Sprzętem Budowlanym, Stanisław Kopeć" z Kopci. 

Cmolas na to zadanie postanowił przeznaczyć 10 tys. zł. Zająć ma się tym Zakład Usług Komunalnych w Cmolasie.

Gmina Niwiska na zimowe utrzymanie dróg zaplanowała kwotę 55 tys. złotych. Zajmuje się tym Zakład Usług Komunalnych w Niwiskach oraz częściowo urząd gminy we własnym zakresie. Drogi w miejscowościach Leszcze, Hucisko i Zapole obsługuje firma Usługowo- Handlowa Rolmasz z Kamionki.

W Raniżowie o drogi gminne w czasie zimy ma dbać Zakład Usług Leśnych z Przewrotnego oraz firma "Janter" z Mazur, a także częściowo Urząd Gminy Raniżów. Na to zadanie gmina przeznaczyła w tym sezonie 25 tys. zł.

Gmina Majdan Królewski na rok 2019 na zimowe utrzymanie dróg gminnych zaplanowała 75 tys. zł. Samorząd posiada własny sprzęt do odśnieżania, a prace wykonują pracownicy urzędu gminy, Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz strażacy OSP  z trzech jednostek.

Pełny wykaz numerów i tras odśnieżanych dróg gminnych znajdziecie Państwo także na stronie internetowej www.korsokolbuszowskie.pl.

 

 

 

 


 

 

 

W sprawie odśnieżania dróg należy kontaktować się z:

 

drogi gminne - gmina Raniżów: 

Zbigniewem Dziubkiem, Zakład Usług Leśnych, tel. 602 786 872

Janem Olszowym "Janter", tel. 606 287 584

pracownikiem urzędu gminy, Moniką Stopińską - Pacyną, tel. 607 650 804 

 

drogi gminne - gmina Dzikowiec: 

Urzędem gminy, tel. 17 227 45 08 l

pracownikiem urzędu Henrykiem Wojdyło, tel. 501 322 957

 

drogi gminne - gmina Majdan Królewski: 

Urzędem gminy, tel. 15 847 10 73 

Gminnym Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, tel. 15 847 10 74, wew. 36

 

drogi gminne - gmina Cmolas: 

kierownikiem Zakładu Usług Komunalnych, Krzysztofem Urbanem, tel. 661 916 103

 

drogi gminne - gmina Kolbuszowa: 

Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kolbuszowej:

Markiem Maciągiem, tel. 603 400 320

Andrzejem Andrysiem, tel. 603 399 797

 

drogi gminne - gmina Niwiska: 

wójt Elżbietą Wróbel, tel. 603 944 166

 

drogi powiatowe: 

Zarządem Dróg Powiatowych, tel. 17 7445 740 lub 17 744 57 74

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE