Reklama

Powiat kolbuszowski. Mieszkańcy dzwonią na policję pytając o numer do pizzerii czy zgłaszając awarię prądu

Opublikowano:
Autor:

Powiat kolbuszowski. Mieszkańcy dzwonią na policję pytając o numer do pizzerii czy zgłaszając awarię prądu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze tylko przez kilka dni telefony od mieszkańców powiatu będzie odbierał dyżurny z kolbuszowskiej komendy policji.

W czwartek, 21 czerwca, na Podkarpaciu ruszył proces przełączania numeru alarmowego policji do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

- Proces potrwa tydzień i zakończy się 28 czerwca. Dzwoniąc teraz na numer 997, skontaktujemy się z operatorem centrum, który na co dzień obsługuje numer 112 - wyjaśniają przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W efekcie możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

 - Dyżurni policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia, z których wynika, że zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Na podstawie otrzymanych drogą elektroniczną informacji podejmie on decyzję o dalszych czynnościach, w tym o dysponowaniu policyjnych patroli - wyjaśniają mundurowi.

Jak się okazuje, nie brakuje nietypowych zgłoszeń, które odbierają dyżurni pracujący w kolbuszowskiej komendzie policji.

- Na telefon alarmowy dzwonią ludzie, którzy pytają np. o numer telefonu na postój taksówek czy do pizzerii. Dzwonią również osoby z zaburzeniami psychicznymi, które opowiadają różne nierealne historie. Czasem funkcjonariusze odbierają kilkanaście tego typu zgłoszeń dziennie - mówi Jolanta Skubisz - Tęcza, rzecznik prasowy KPP Kolbuszowa.

- Zdarzają się także telefony ze zgłoszeniami awarii np. prądu czy od pijanych osób. Notorycznie na policję dzwonią również osoby, które otrzymały mandat z Inspekcji Transportu Drogowego, pomimo że policja nie jest autorem tych pism ani też administratorem urządzeń - dodaje nasza rozmówczyni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE