Reklama

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Bezrobocie w czasie epidemii [RAPORT]

Opublikowano: czw, 9 kwi 2020 08:22
Autor:

POWIAT KOLBUSZOWSKI. Bezrobocie w czasie epidemii [RAPORT] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdzamy, czy Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej zanotował wzrost liczby osób bezrobotnych z powodu epidemii koronawirusa.

W lutym 2020 r. w PUP w Kolbuszowej zarejestrowało się 249 osób bezrobotnych. Natomiast w marcu kolbuszowski pośredniak zarejestrował 220 osób.

Na koniec marca w ewidencji osób bezrobotnych Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej zarejestrowane są 1893 osoby (996 kobiet). Jak zauważa Marta Rainer, dyrektor kolbuszowskiego PUP, na chwilę obecną nie ma dużego skoku bezrobocia w powiecie kolbuszowskim. Pracodawcy w dalszym ciągu czekają na rozwój sytuacji.

Wśród osób bezrobotnych ponad 31 proc. stanowią osoby do 30 roku życia, ponad 25 proc to osoby powyżej 50 roku życia, ponad 46 proc. to długotrwale bezrobotni.

W związku z panującym w kraju zagrożeniem epidemiologicznym w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 Powiatowy Urząd Pracy w Kolbuszowej od 16 marca 2020 roku do odwołania nie świadczy fizycznej obsługi klientów. Dlatego wszelkie sprawy urzędowe należy załatwiać poprzez kontakt telefoniczny, kontakt e-mailowy, portal: www.praca.gov.pl oraz składając korespondencję w formie papierowej poprzez pocztę tradycyjną na adres Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej, ul. Piłsudskiego 59A, 36-100 Kolbuszowa lub w punkcie podawczym przy wejściu do urzędu.

Osoby, ubiegające się o przyznanie statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy, mogą zarejestrować się, składając wniosek w postaci elektronicznej, korzystając z systemu praca.gov.pl. Do wniosku o dokonanie rejestracji w postaci elektronicznej należy dołączyć skany wszystkich dokumentów wymaganych do rejestracji. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym.

Możliwe jest także pobranie druków do rejestracji wyłożonych przed wejściem do urzędu w postaci karty rejestracyjnej i druków oświadczeń. Wypełnione druki wraz z dokumentami wymaganymi do rejestracji należy złożyć w punkcie podawczym przy wejściu do urzędu.

- Chcę jednocześnie zaznaczyć, że ograniczenia spowodowane wprowadzonymi zasadami bezpieczeństwa mogą spowodować czasowe utrudnienia w dostępie do naszych usług. Aby tak się nie stało, prosimy o elektroniczną rejestrację oraz elektroniczne składanie wniosków. Jest to bezpieczne i szybsze rozwiązanie dla nas i dla naszych klientów - podkreśla Marta Rainer, dyrektor PUP w Kolbuszowej.

Liczba osób bezrobotnych na 31 marca 2020

gmina Kolbuszowa – 716 osób (682 na koniec 2019 roku)

gmina Cmolas – 274 osoby (241 na koniec 2019 roku)

gmina Majdan Królewski – 351 osób (360 na koniec 2019 roku)

gmina Niwiska – 151 osób (135 na koniec 2019 roku)

gmina Raniżów – 200 osób (192 na koniec 2019 roku)

gmina Dzikowiec – 201 osób (207 na koniec 2019 roku)

1817 - tylu bezrobotnych było zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kolbuszowej na koniec 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.