Reklama

Poszukiwani wolontariusze w Kolbuszowej. Zgłoś się i Ty!

Opublikowano:
Autor:

Poszukiwani wolontariusze w Kolbuszowej. Zgłoś się i Ty! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wolontariusze pomagają dzieciom z trudnościami w osiąganiu lepszych wyników w nauce oraz poznawaniu swoich mocnych stron. Organizatorzy Akademii Przyszłości liczą na to, że taka grupa powstanie również w Kolbuszowej.

Akademia Przyszłości to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który działa w Polsce od 2003 roku. W poprzednim roku miała na Podkarpaciu 16 kolegiów i 160 wolontariuszy pracujących z dziećmi. Wolontariusze najintensywniej poszukiwani są od od lipca do października.

Pomaga

Działania organizacji są skierowane do dzieci, które mają w sobie potencjał. Wolontariusz motywuje, docenia i stawia podopiecznemu wyzwania. Celem jest przeprowadzenie dziecka od porażki do sukcesu. - Szukamy dzieci, które nie wierzą w siebie i swoje możliwości. - Tutor (opiekun przyp.red.) oferuje dziecku swój czas i uwagę, dzięki czemu może poczuć się one doceniane i wyjątkowe - wyjaśnia Diana Jamróg, członek stowarzyszenia Wiosna. Opiekun
stara się też nauczyć podopiecznego jak stawić czoła trudnościom i wygrywać. W poprzedniej edycji pomogli ponad 2 tys. dzieci w całej Polsce.

Wolontariusz Akademii Przyszłości pracuje z jednym z dzieci wybranych przez koordynatora szkolnego- najczęściej pedagoga. W Akademii wolontariusz staje się tutorem. Wspólnie z dzieckiem opracowuje zasady współpracy. - Do jego zadań należą cotygodniowe spotkania, a także prowadzenie indeksu sukcesów, w którym zapisywane są wszystkie sukcesy dziecka - wyjaśnia Jamróg. Wolontariusz współpracuje ze swoim kolegium, organizując wydarzenia. Jego praca trwa przez cały rok szkolny, jej uwieńczeniem jest gala sukcesów, która odbywa się w czerwcu.

Idealne miejsce dla Ciebie

Program pozwala zawalczyć o przyszłość nie tylko najmłodszym. Wolontariusze, którzy zgłaszają się, by w nim uczestniczyć, doceniają go nie tylko ze względu na relację ze swoimi uczniami i poczucie misji, ale również realne korzyści, które daje. - Jest to między innymi rozwój umiejętności interpersonalnych, praca w grupie, a także doświadczenie w promocji czy logistyce - wymienia Diana Jamróg.

Akademia to miejsce, które łączy ludzi o dobrych sercach. To właśnie oni przyczyniają się do zmiany, jaka zachodzi w dzieciach biorących udział w programie. - Będąc częścią tej grupy czuję, że odnalazłam miejsce, w którym czuję się szczęśliwa i tym szczęściem mogę dzielić się z innymi, w szczególności z najmłodszymi – podkreśliła Aneta Kut, wolontariuszka.

Czego potrzebujesz, żeby zostać wolontariuszem?

18 lat

Zaangażowania

Chęci do działania

Chęci do poświęcenia swojego czasu

Otwartości na drugiego człowieka

Chęci do stawiania czoła wyzwaniom

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE