Reklama

Ponad pół miliona na zimowe utrzymanie "powiatówek"

Opublikowano: ndz, 24 lis 2019 11:30
Autor:

Ponad pół miliona na zimowe utrzymanie "powiatówek" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zrząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej planuje przeznaczyć 600 tys. zł na odśnieżanie i usuwanie śliskości na podlegających mu drogach powiatowych w naszym powiecie.

W każdej z gmin odśnieżaniem dróg powiatowych zajmować się będzie inna firma. Jak poinformował Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP, firma, podchodząc do przetargu i składając ofertę, mogła ubiegać się o zimowe utrzymanie dróg, maksymalnie w dwóch z sześciu gmin na terenie powiatu. Takim oferentem okazała się firma Bryk-Pol z Dzikowca. Zajmie się ona odśnieżaniem traktów na terenie gminy Cmolas i Majdan Królewski. 

W Kolbuszowej i Dzikowcu 

Najwięcej dróg powiatowych znajduje się na terenie gmin Kolbuszowa i Dzikowiec. Na terenie Kolbuszowej zimowym utrzymaniem traktów należącym do powiatu zajmie się firma z Kolbuszowej Górnej, za kwotę ponad 140 tys. zł. 

W dzikowieckiej gminie, gdzie do odśnieżenia jest prawie 60 km dróg, usuwaniem śniegu zajmie się rodzima firma z Dzikowca. Na ten cel zarząd dróg przeznaczył prawie 135 tys. zł. 

Ponad 50 km traktów na swoim terenie ma także gmina Cmolas. Tutaj jedna z firm z Dzikowca będzie świadczyć usługi za blisko 111 tys. zł. 

Najmniej w Majdanie 

Firma z Kamionki zajmie się drogami w gminie Niwiska. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej na ten cel przeznaczył 80 tys. zł. W gminie Raniżów natomiast, za podobną kwotę, odśnieżaniem zająć się ma firma z Kopci. 

W gminie Majdan Królewski znajduje się najmniejsza długość dróg powiatowych. Odśnieżaniem ponad 25 km zajmie się firma świadcząca też usługi w gminie Cmolas. 


Długość dróg powiatowych do odśnieżania:

 • gmina Cmolas: 51,28 km,
 • gmina Niwiska: 45,90 km,
 • gmina Kolbuszowa: 71,156 km,
 • gmina Raniżów: 41,40 km,
 • gmina Dzikowiec: 58,72 km,
 • gmina Majdan Królewski: 26,33 km

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Oolololol

  Ciekawe skund jem się tako kwota uzbirała na to odśnieżywanje :D