Reklama

Ponad pół miliona na zimowe utrzymanie "powiatówek"

Opublikowano:
Autor:

Ponad pół miliona na zimowe utrzymanie "powiatówek" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zrząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej planuje przeznaczyć 600 tys. zł na odśnieżanie i usuwanie śliskości na podlegających mu drogach powiatowych w naszym powiecie.

W każdej z gmin odśnieżaniem dróg powiatowych zajmować się będzie inna firma. Jak poinformował Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor ZDP, firma, podchodząc do przetargu i składając ofertę, mogła ubiegać się o zimowe utrzymanie dróg, maksymalnie w dwóch z sześciu gmin na terenie powiatu. Takim oferentem okazała się firma Bryk-Pol z Dzikowca. Zajmie się ona odśnieżaniem traktów na terenie gminy Cmolas i Majdan Królewski. 

W Kolbuszowej i Dzikowcu 

Najwięcej dróg powiatowych znajduje się na terenie gmin Kolbuszowa i Dzikowiec. Na terenie Kolbuszowej zimowym utrzymaniem traktów należącym do powiatu zajmie się firma z Kolbuszowej Górnej, za kwotę ponad 140 tys. zł. 

W dzikowieckiej gminie, gdzie do odśnieżenia jest prawie 60 km dróg, usuwaniem śniegu zajmie się rodzima firma z Dzikowca. Na ten cel zarząd dróg przeznaczył prawie 135 tys. zł. 

Ponad 50 km traktów na swoim terenie ma także gmina Cmolas. Tutaj jedna z firm z Dzikowca będzie świadczyć usługi za blisko 111 tys. zł. 

Najmniej w Majdanie 

Firma z Kamionki zajmie się drogami w gminie Niwiska. Zarząd Dróg Powiatowych w Kolbuszowej na ten cel przeznaczył 80 tys. zł. W gminie Raniżów natomiast, za podobną kwotę, odśnieżaniem zająć się ma firma z Kopci. 

W gminie Majdan Królewski znajduje się najmniejsza długość dróg powiatowych. Odśnieżaniem ponad 25 km zajmie się firma świadcząca też usługi w gminie Cmolas. 


Długość dróg powiatowych do odśnieżania:

  • gmina Cmolas: 51,28 km,
  • gmina Niwiska: 45,90 km,
  • gmina Kolbuszowa: 71,156 km,
  • gmina Raniżów: 41,40 km,
  • gmina Dzikowiec: 58,72 km,
  • gmina Majdan Królewski: 26,33 km

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE