Reklama

Ponad 80 tysięcy złotych na remont zabytkowej kaplicy w Weryni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Ponad 80 tysięcy złotych na remont zabytkowej kaplicy w Weryni - Zdjęcie główne

Gruntowny remont kaplicy przeprowadzony został w 2008 roku. Za ponad 80 tys. zł m.in. przeprowadzono pełną konserwację techniczną i estetyczną kaplicy wraz z przywróceniem jej pierwotnego wyglądu. M.in. wymieniono dach, wykonano izolację poziomą i renowację drzwi i okien. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeszcze w ubiegłym roku pracownia architektoniczna z Krosna, na zlecenie powiatu kolbuszowskiego, wykonała niezbędną dokumentację projektową. Opisano w niej, co i jak ma zostać zrobione, aby obiekt sakralny z 1873 roku przywrócić do odpowiedniego stanu.

Skąd decyzja o remoncie? Jak wyjaśniał nam jakiś czas temu Stanisław Stec, sekretarz powiatu, takie zalecenie otrzymano po kontroli przeprowadzonej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zwrócił on uwagę m.in. na odpadający tynk. 

Architekci rozpisali krok po kroku, jakie prace należy wykonać przy obiekcie zlokalizowanym przy Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Mowa m.in. o usunięciu przylegającej do murów kostki brukowej, odkopaniu fundamentów, wykonaniu drenażu oraz pomalowaniu całej elewacji. 

Jak poinformował podczas wrześniowej sesji starosta Józef Kardyś, remont przeprowadzi firma Art-Bud Arkadiusz Nowak z Kolbuszowej Górnej, która zaproponowała najniższą cenę. Na wykonane prace udzielona zostanie pięcioletnia gwarancja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy