Reklama

Ponad 750 tys. zł kosztowało nowe wyposażenie medyczne, które trafiło już do kolbuszowskiego szpitala.

Opublikowano: ndz, 10 lut 2019 12:00
Autor:

Ponad 750 tys. zł kosztowało nowe wyposażenie medyczne, które trafiło już do kolbuszowskiego szpitala. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mowa m.in. o urządzeniach, z których mogą już korzystać pacjenci oddziału rehabilitacji leczniczej. Za 300 tys. zł zakupiono trzy bieżnie, urządzenia do prób wysiłkowych, aparat do terapii uciskowej i jeszcze kilka kosztownych sprzętów, które pomogą w powrocie do zdrowia mieszkańcom naszego powiatu, ale i nie tylko. 

 

Droga wieża 

Na tym nie koniec. Kolejne kilkaset tysięcy złotych wydane zostało na wyposażenie nowo powstałego bloku operacyjnego. 200 tys. zł kosztowała sama wieża artroskopowa z kamerą 4k z kompleksowym wyposażaniem do artroskopii stawów. 

Pieniądze na zakup wszystkich urządzeń w większości pochodzą z budżetu państwa (600 tys. zł). Ze swojej strony powiat dołożył 151,8 tys. zł. Jak informuje Barbara Żarkowska, z promocji powiatu, wysiłki dotyczące pozyskania dotacji na zakup potrzebnego sprzętu medycznego do Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej władze Powiatu Kolbuszowskiego, wspólnie z posłem Zbigniewem Chmielowcem, czyniły już od dłuższego czasu. 

 

Dla mieszkańców

Wcześniej, wraz z dyrektorem lecznicy, uzgodniono, jakie są najpilniejsze potrzeby w kwestii zakupu sprzętu medycznego do poszczególnych oddziałów. - Zapadła decyzja, że doposażony zostanie blok operacyjny oraz oddział rehabilitacyjny – mówi poseł Chmielowiec. – Oddział rehabilitacyjny jest oddziałem rokującym na przyszłość, ma pełne obłożenie i tam z pewnością przyda się nowy sprzęt medyczny. Co ważne, służył on będzie mieszkańcom naszego powiatu – podkreśla parlamentarzysta. 

 

Spora kasa 

Jak zaznacza starosta Józef Kardyś, zakup wyposażenia do bloku operacyjnego nie tylko podwyższy jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych, ale również spowoduje zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu dla operowanych tam pacjentów. 

600 tys. zł dofinansowania to kolejna duża kwota, jaka trafiła do kolbuszowskiej lecznicy. - W ostatnim czasie z budżetu państwa udało nam się pozyskać 744 tys. zł. Fundusze te pozwoliły na zakup karetki pogotowia ratunkowego wraz z wyposażaniem, sprzętu medycznego do oddziału urologicznego oraz sterylizatora parowego. Zakupione zostały także dwa agregaty prądotwórcze - wylicza Zbigniew Chmielowiec. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.