Reklama

Reklama

Ponad 500 zgłoszeń do kolbuszowskiej policji w 2020 roku

Opublikowano: wt, 19 sty 2021 09:43
Autor:

Ponad 500 zgłoszeń do kolbuszowskiej policji w 2020 roku  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad pięćset zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zweryfikowali w ubiegłym roku kolbuszowscy policjanci. Wśród najczęściej zgłaszanych problemów ponad dwieście zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości. Blisko czterdzieści procent wszystkich zgłoszeń potwierdzono.

Reklama

Od ponad czterech lat mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie zostało stworzone, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom w lokalnych środowiskach. Każdy, kto jest świadkiem niebezpiecznych sytuacji lub według jego oceny, jakieś zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może bez wychodzenia z domu poinformować o tym Policję.

- W ubiegłym roku, mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli 507 zgłoszeń. Wśród zgłoszonych zagrożeń najwięcej dotyczyło problematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 226 przypadków dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 158 przypadków potwierdzono, najwięcej na odcinku drogi wojewódzkiej nr 875 relacji Dzikowiec - Raniżów - Staniszewskie, ale także na krajowej „dziewiątce” w Majdanie Królewskim, czy też na odcinku Domatków - Bukowiec, jak również w Niwiskach i Nowej Wsi

- wymienia kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Wśród potwierdzonych zgłoszeń są też przypadki spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwego parkowania, wałęsających się psów, potwierdzono też pięć dzikich wysypisk śmieci oraz dziewięć aktów wandalizmu. Z 507 zgłoszonych zagrożeń - 191 potwierdzono tj. około 38% przypadków.

Jak informują funkcjonariusze, obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową Podkarpackiej Policji i kliknąć zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdują się tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

- Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997

- zaznacza przedstawicielka kolbuszowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.