Reklama

Ponad 500 zgłoszeń do kolbuszowskiej policji w 2020 roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ponad 500 zgłoszeń do kolbuszowskiej policji w 2020 roku  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad pięćset zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zweryfikowali w ubiegłym roku kolbuszowscy policjanci. Wśród najczęściej zgłaszanych problemów ponad dwieście zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości. Blisko czterdzieści procent wszystkich zgłoszeń potwierdzono.

Od ponad czterech lat mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie zostało stworzone, aby przeciwdziałać negatywnym zjawiskom w lokalnych środowiskach. Każdy, kto jest świadkiem niebezpiecznych sytuacji lub według jego oceny, jakieś zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może bez wychodzenia z domu poinformować o tym Policję.

- W ubiegłym roku, mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego, na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli 507 zgłoszeń. Wśród zgłoszonych zagrożeń najwięcej dotyczyło problematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 226 przypadków dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 158 przypadków potwierdzono, najwięcej na odcinku drogi wojewódzkiej nr 875 relacji Dzikowiec - Raniżów - Staniszewskie, ale także na krajowej „dziewiątce” w Majdanie Królewskim, czy też na odcinku Domatków - Bukowiec, jak również w Niwiskach i Nowej Wsi

- wymienia kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Wśród potwierdzonych zgłoszeń są też przypadki spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwego parkowania, wałęsających się psów, potwierdzono też pięć dzikich wysypisk śmieci oraz dziewięć aktów wandalizmu. Z 507 zgłoszonych zagrożeń - 191 potwierdzono tj. około 38% przypadków.

Jak informują funkcjonariusze, obsługa Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową Podkarpackiej Policji i kliknąć zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdują się tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

- Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997

- zaznacza przedstawicielka kolbuszowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy