Reklama

Pomnika nie będzie

Opublikowano:
Autor:

Pomnika nie będzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pięciowiekowy dąb nie będzie pomnikiem przyrody. Radni na ostatniej komisji byli przeciwni ustanowieniu nowego pomnika. Dlaczego podjęli taką decyzję?

O zabytkowym dębie z Woli Rusinowskiej pisaliśmy w czerwcu. Drzewo ma około 500 lat i rośnie na prywatnej posesji państwa Mokrzyckich w Woli Rusinowskiej. Dąb jest wysoki na 38 metrów, ma 24 metry szerokości korony, a obwód jego pnia wynosi 7 metrów i 30 cm. Jest on najstarszym drzewem na Podkarpaciu, a od znanego dębu Barka dzieli go zaledwie 170 lat różnicy. Rażone piorunem straciło w ubiegłym roku potężny konar, po którym pozostała niezaleczona wyrwa. Właściciele drzewa zgłosili to do gminy. Zainteresowali się nim wtedy przyrodnicy. Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu wystąpił w maju z wnioskiem do wójta o ustanowienie prawie 500-letniego drzewa pomnikiem przyrody.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE