Reklama

Polski Ład. Zmiany w szkołach średnich w Kolbuszowej i Weryni. Co zostanie wyremontowane?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Polski Ład. Zmiany w szkołach średnich w Kolbuszowej i Weryni. Co zostanie wyremontowane? - Zdjęcie główne

Remontu doczeka się m.in. hala sportowa znajdująca się przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej ogłosiło przetarg na remont m.in. szkół średnich. Co zostanie wyremontowane w kolbuszowskim ogólniaku oraz w technikum w Kolbuszowej i Weryni?

Kolbuszowskie starostwo jeszcze w ubiegłym roku starało się o dofinansowanie remontu szkół z funduszu Polski Ład. Udało się pozyskać pokaźną sumę, która pozwoli zmodernizować budynki. Co dokładnie planowane jest w poszczególnych szkołach? 

Liceum w Kolbuszowej

W projekcie znalazło się wykonanie parkingów z drogą, odwodnieniem, oświetleniem oraz monitoringiem placu. W planach jest także remont istniejącego utwardzenia zlokalizowanego bezpośrednio przy hali sportowej, wymiana ogrodzenia, budowa brakującego chodnika oraz wykonanie dwóch instalacji fotowoltaicznej na budynku strzelnicy.

Wymiana ogrodzenia wiąże się z rozbiórką istniejącego i wstawieniem nowego, prawie dwumetrowego. Do prac wpisano także demontaż istniejących i montaż nowych okiem w sali sportowej. Wymieniona zostać ma także część drzwi wewnętrznych. Do remontu zaliczają się także roboty naprawcze, takie jak szpachlowanie, malowanie ścian i wymiana instalacji wentylacyjnej, centralnego ogrzewania i elektrycznej. Wymienione mają zostać także posadzki. 

W Centrum Kształcenia Zawodowego w Kolbuszowej także zostanie wymienione ogrodzenie obiektu. Zamontowane zostaną także dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy 40 kW i 20 kW

W zespołach szkół

W szkole w Weryni zaplanowano przebudowę istniejącego utwardzenia wraz z przebudową alejek i ustawieniem ławek parkowych, przebudowę odwodnienia, budowę instalacji oświetlenia parkowego, budowę instalacji fotowoltaicznej, budowę pochylni dla niepełnosprawnych do budynku szkoły, a także wymianę istniejącego ogrodzenia.

Roboty będą odbywać się także wewnątrz budynku szkoły. Remontu doczeka się sala gimnastyczna oraz zaplecze sportowe placówki. Odnowione zostaną pomieszczenia w piwnicy placówki, czyli szatnie, siłownia, sala do ćwiczeń i sanitariaty.

W Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej przebudowany zostanie plac obok placówki, w tym położona zostanie nowa kostka brukowa. W przypadku kolbuszowskiego zespołu szkół tu także zostanie wymienione ogrodzenie o wysokości około dwóch metrów.

Na modernizację obiektów szkolnych oraz szkół zarządzanych przez powiat kolbuszowski starostwo otrzymało ponad 6 milionów złotych z funduszu Polski Ład. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy