Reklama

Półmilionowe inwestycje w gminie Majdan Królewski. Co zostanie zrobione za te pieniądze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Półmilionowe inwestycje w gminie Majdan Królewski. Co zostanie zrobione za te pieniądze? - Zdjęcie główne

Aby sfinalizować obie inwestycje, gmina musiała zabezpieczyć w swoim budżecie dodatkowe pieniądze. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozstrzygnięto dwa przetargi w gminie Majdan Królewski na łączną kwotę 585 tys. złotych. Pierwszy dotyczy budowy chodnika i oświetlenia w Komorowie, a drugi remontu drogi w Hucie Komorowskiej.

Majdański samorząd w najbliższych dniach podpisze omowy z dwoma wykonawcami na inwestycje na terenie gminy. Na czym będą polegać prace i kto zajmie się ich realizacją?

 

Chodnik połączy wsie

Pierwsze zadanie będzie dotyczyło budowy chodnika i świetlenia w ciągu drogi krajowej numer 9 w Komorowie. Ma to być kontynuacja istniejącego traktu dla pieszych.

 

Mowa o odcinku DK9 Radom - Rzeszów na wysokości Komorowa. To tam, po lewej stronie (jadąc w kierunku Kolbuszowej), ma zostać dobudowana dalsza część chodnika - do granicy z Hadykówką. 

Nowy trakt dla pieszych o nawierzchni asfaltowej ma mieć 430 metrów długości. Zakres prac ma obejmować karczowanie istniejących pni, formowanie i zagęszczenie nasypów, ułożenie podbudowy z kruszyw łamanych oraz położenie nawierzchni z betonu asfaltowego. Przy trakcie zostanie również zamontowane oświetlenie. W sumie będzie to 10 lamp.

 

Inwestycja ma zostać w całości sfinansowana z budżetu gminy. Ma ona pochłonąć prawie 370 tys. zł. - Na ostatniej sesji zostały zwiększone środki z budżetu gminy Majdan Królewski na to zadanie. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa, a inwestycja ma zostać wykonana do końca roku - powiedział w rozmowie z nami wójt Jerzy Wilk.

 

Gmina unieważniła pierwszy przetarg. W drugim podejściu zgłosiła się tylko firma Ekoton Tadeusz Tabor z Nowej Dęby. Mimo że wyceniła swoją pracę o 130 tys. zł więcej, niż planował na ten cel przeznaczyć samorząd (240 tys. zł), to zdecydowano się rozstrzygnąć postępowanie i dołożyć pieniądze z własnego budżetu. Firma będzie miała 80 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie chodnika. 

 

Remont w miesiąc

Majdański samorząd rozstrzygnął także postępowanie przetargowe na remont drogi gminnej w Hucie Komorowskiej. Wicewójt Janina Wójtowicz tłumaczyła, że odcinek, który zostanie wyremontowany, rozciąga się od ujęcia wody w Hucie Komorowskiej (Krzywica) w kierunku przysiółka Wojnasy.

 

Aktualnie droga ta pełni funkcję drogi dojazdowej do gruntów rolnych i leśnych. Pas drogowy ma szerokość od 3 do 8 metrów i łączy się z drogą gminną o nawierzchni gruntowo-żwirowej.

 

Roboty budowlane polegać będą na przygotowaniu terenu - wyznaczeniu trasy, dokonaniu koniecznych wykopów i ścięciu oraz wykarczowaniu krzaków i podszycia. Następnie zostanie wykonane fundamentowanie dróg, czyli zagęszczenie i profilowanie mechaniczne podłoża, a także zostanie położona nawierzchnia z kruszywa łamanego o grubości 10 centymetrów. Na końcu powstaną obustronne pobocza o szerokości 0,6 m z nawierzchni gruntowej. 

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma "Piotr-Bud" Piotr Bąk ze Staszowa, która wyceniła realizację zadania na 215 000 zł. To o 15 tys. złotych więcej, niż planowana wydać gmina. - Umowa zostanie podpisana w tym tygodniu, następnie wykonawca przystąpi do wykonania inwestycji - powiedział włodarz Wilk.

Na remont drogi wykonawca będzie miał równe 30 dni od podpisania umowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy