Reklama

Policjanci z Kolbuszowej z medalem za uratowanie życia ludzkiego. Mundurowi wśród 86 wyróżnionych z całej Polski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Szef MSWiA wręczył w poniedziałek (13 lutego) medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja dla 86 policjantów z całej Polski, którzy uratowali ludzkie życie. Wśród nich znalazło się dwóch funkcjonariuszy z KPP Kolbuszowa.

Tego roku wśród wyróżnionych znaleźli się kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Medal z rąk ministra odebrali st.sierż. Adrian Kosiorowski oraz sierż. Wiesław Kocyło.

Policjanci w grudniu 2022 roku interweniowali w Kopciach (gm. Dzikowiec). Zgłoszenie dotyczyło pożaru domu. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, z domu wydobywał się dym. W jednym z zadymionych pokoi znajdowało się cztery osoby. Policjanci z pomocą strażaka wynieśli wózek inwalidzki wraz ze znajdującym się na nim 68-letnim mężczyzną. Z uwagi na zadymienie z pokoju wyprowadzili również 11-latka. Pisaliśmy o tym w artykule: Pożar kotłowni w gminie Dzikowiec. 11-latek i jego dziadek trafili do szpitala

Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja przyznawany jest policjantom, którzy podjęli się m.in. ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia. Odznaczenie nadawane jest na wniosek Komendanta Głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie. Przez ostatnie dwa lata medalami zostało odznaczonych 210 policjantów.

Podkomisarz Andrzej Struj zginął od ciosów nożem po tym, jak 10 lutego 2010 roku, podczas urlopu, interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Służył w formacji od 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. W tym roku przypada 13. rocznica jego śmierci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE