Reklama

Pół roku bez konfesjonałów

Opublikowano:
Autor:

Pół roku bez konfesjonałów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do kolbuszowskiej kolegiaty wróciły zabytkowe konfesjonały. Ich renowacja kosztowała ponad 50 tys. zł.

Remontu doczekały się cztery XIX – wieczne konfesjonały z kościoła pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. Prace konserwatorskie rozpoczęły się już w maju. - Niektórzy podejrzewali, że ze względu na ich tragiczny stan zostały zutylizowane, ale po ponad pół roku do nas wróciły – cieszy się ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii.

Następna perełka
Konfesjonały z kolbuszowskiej kolegiaty liczą ponad sto lat. Czas odcisnął więc na nich swoje piętno. - Kościół raz był ogrzewany, a raz nie. Konfesjonały były nie tylko zjedzone przez robaki, ale też próchniały, szczególnie od tyłu. Niektóre deski wzmacniające były w totalnej rozsypce – przyznaje kapłan. - One nie są jakieś bardzo stare, sto kilka lat to nie jest dużo, ale z drugiej strony dzisiaj nikt już takich konfesjonałów nie robi, więc podjęliśmy próbę ich uratowania. Tak sobie pomyślałem, że to będzie taka nasza następna perełka – dodał proboszcz parafii.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE