Reklama

Pogoda Kolbuszowa. Kolejne ostrzeżenie przed przymrozkami dla powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Pogoda Kolbuszowa. Kolejne ostrzeżenie przed przymrozkami dla powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne

Kolejne ostrzeżenie dla powiatu kolbuszowskiego. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przed nami kolejna zima noc. Według synoptyków należy spodziewać się przymrozków, które mogą pojawić się na obszarze powiatu kolbuszowskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed wystąpieniem przymrozków wydał dzisiaj (wtorek 9 maja) IMGW. Obowiązuje ono od północy do jutra 10 maja) do godz. 7 rano. 

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie lokalnie do -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

- czytamy w wydanym komunikacie. 

Ostrzeżenie wydano dla powiatów: brzozowskiego, dębickiego, jarosławskiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, lubaczowskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, przemyskiego, przeworskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego.

W Polsce przymrozki mogą występować w różnych regionach, ale szczególnie narażone są obszary górskie oraz kotliny. Niskie temperatury mogą spowodować poważne uszkodzenia i nawet całkowite zniszczenie upraw, zwłaszcza dla roślin wrażliwych na chłodne warunki.

Największe zagrożenie dla roślin stanowią przymrozki wczesną wiosną, gdy drzewa owocowe, takie jak jabłonie, czereśnie czy wiśnie, zaczynają kwitnąć już na początku maja. W takim okresie przymrozki mogą zabić pąki, uszkodzić kwiaty oraz owoce, co prowadzi do strat w plonach. Inne gatunki roślin, takie jak warzywa i rośliny ozdobne, również mogą zostać uszkodzone przez przymrozki.

Ogrodnicy i rolnicy stosują różne metody ochrony roślin przed przymrozkami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest zastosowanie osłon termicznych, takich jak agrowłóknina lub folia, które zapobiegają utracie ciepła z rośliny i chronią ją przed niskimi temperaturami. Innym sposobem ochrony jest stosowanie systemów nawadniających, które zwiększają temperaturę powietrza wokół roślin, co również chroni je przed negatywnym wpływem przymrozków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy