Reklama

Poetyckie sukcesy Anity

Opublikowano:
Autor:

Poetyckie sukcesy Anity - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Anita Róg, 16 – latka z Porąb opłatkiem Dymarskich, która na swoim koncie ma już dwa tomiki poezji, nie ustaje w tworzeniu nowych wierszy. Jej twórczość zyskuje coraz większe uznanie.

Od września nastolatka jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Chociaż przybyło jej nauki i obowiązków, to poezja pozostała jej wielką pasją. Anita tworzy kolejne wiersze oraz z powodzeniem bierze udział w różnych konkursach literackich. Z jej sukcesów cieszy się Władysława Stolarz, nauczycielka języka polskiego, która od samego początku jest dla Anity wielkim wsparciem. Jak zdradziła polonistka, Anita wzięła udział w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Gniewińskie Pióro 2016”, którego organizatorem było Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie.

– Anita, w kategorii poezja, zdobyła pierwsze wyróżnienie. Dodać należy, iż w tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 322 uczestników z Polski i z zagranicy – cieszy się nauczycielka. Na tym nie koniec sukcesów młodej poetki. Anita zajęła I miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Literackiego 2016 „O różę Karoliny” w kategorii poezja. Organizatorem tego konkursu był Namysłowski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Namysłowie. - Zarówno w pierwszym, jak i w drugim konkursie nagrodzone i wyróżnione wiersze ukazały się w pokonkursowych almanachach. Ponadto Anita otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe – zaznacza Władysława Stolarz.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE