Reklama

Podkarpacie: Świadomie zarażasz chorobą... możesz trafić do więzienia. Wkrótce może to dotyczyć także COVID-19!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Sprawiedliwości

Podkarpacie: Świadomie zarażasz chorobą... możesz trafić do więzienia. Wkrótce może to dotyczyć także COVID-19! - Zdjęcie główne

Zbigniew Ziobro | foto Ministerstwo Sprawiedliwości

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W zeszły piątek 17 września projekt zmian w prawie został skierowany do konsultacji międzyresortowych, w których będzie przez najbliższe dwa tygodnie. Nowe zapisy Ministerstwa Sprawiedliwości przewidują, że za świadome zarażenia chorobami zakaźnymi, grozić będzie nawet do 8 lat więzienia.

Dzisiejsze zapisy Kodeksu Karnego, w artykule 161, zakładają karę do 8 lat pozbawienia wolności dla osoby zarażonej wirusem HIV, która wiedząc o swojej chorobie, naraża bezpośrednio i z premedytacją inną osobę na takie zarażenie. Mniejsza kara jest za zakażenie innymi chorobami. 

CZYTAJ TAKŻE:

Te same zapisy odnoszą się do osób obciążonych chorobą weneryczną lub zakaźną, ciężką chorobą nieuleczalną lub realnie zagrażającą życiu. W tych przypadkach kara jest łagodniejsza, wynosząca od trzech miesięcy do lat pięciu więzienia. Ministerstwo Sprawiedliwości chce uregulować te zapisy, stawiając wszystkie niebezpieczne choroby na równi odpowiedzialności karnej.

Taki pomysł zachwala wiceminister sprawiedliwości z Podkarpacia - Marcin Warchoł. Uważa, że "niesprawiedliwe jest surowsze karanie za (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy