Reklama

Reklama

Podkarpacie: Nie zgadzają się z odstrzałem wilków

Opublikowano: pon, 8 mar 2021 08:14
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Podkarpacie: Nie zgadzają się z odstrzałem wilków - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po ataku wilków na pilarzy Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała zgodę na odstrzał trzech sztuk chronionego gatunku z lasów w rejonie Brzozowa. Środowiska antyłowieckie są oburzone wydaną decyzją i apelują o cofnięcie wydanej zgody.

Reklama

W mediach i na forach zawrzało. Po publikacji na temat ataku wilków na pilarzy, pracujących w lasach pod Brzozowem, pojawiło się wiele głosów, które wskazywały, że nagłaśnianie takich tematów to przysłowiowa woda na młyn dla myśliwych. 

ZOBACZ TAKŻE: Radni o konflikcie w kolbuszowskiej pływalni

Zdaniem Mazowieckiego Ruchu Antyłowieckiego za nagonkę na wilki odpowiada prokurator, który nagłośnił temat, choć nie miał do tego uprawnień. 

- Szczególne zasługi w rozkręceniu ostatniej nagonki na wilki miał myśliwy - prokurator Marcin Bobola z Prokuratury Rejonowej w Brzozowie. Udzielił on wypowiedzi dla PAP, która brzmiała jak (...)  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -2

  unro

  Bezpieczeństwo ludzi jest ważniejsze niż behawioralnie zachwiane wilki grożące atakiem, a co by było gdyby zaatakowały dzieci, czy ten antyłowiecki zwolennik wilka zdaje sobie z tego sprawę, otóż nie bo on mieszka w Warszawie, wilka widział na filmie a do lasu chodzi od wielkiego dzwonu. Warszawka nie będzie nam życia układać na wsi, jak chcą to niech sobie te wilki wezmą do Łazienek

 • 7 miesięcy temu | ocena +5 / -2

  też wyborca

  Po jednym kilometrze kwadratowym naszego kraju biega 22 psy, w tym dwa zdziczałe (nie mylić z bezpańskimi, których jest dużo więcej). W skali świata tylko w Japonii jest większe (o pół psa na km. kwadratowy) zagęszczenie psów. Nikt nie boi się ataku i pogryzienia przez te dwa zdziczałe psy ale wszyscy boją się ataku tego 0,006 wilka biegającego po jednym kilometrze kwadratowym Polski... Fachowo to się nazywa PARANOJA i jest moim zdaniem napędzane przez myśliwych, którzy wprost uwielbiają polowania na chronione gatunki. Moim zdaniem wszyscy ludzie, którzy lubią zabijać dla przyjemności powinni zostać poddani badaniom psychiatrycznym...

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   obserwator

   i tu właśnie psychiatrycznie nie kumasz - ochrona ochrona -tak - ochrona nic nie robi - a populacja się rozrasta więc . nie muszę ci tłumaczyć -jak króluje król stada - zawsze było tak -- ŻE NA TYM TERENIE - może być wilków czy dzików - nap 6 par - i nie więcej - ochrona nic w tym celu nie robi stada się rozrastają - utrudniając życie człowiekowi - przykład - rolnik wsiał kukurydzę - dziki wyryły zanim wzeszła - a co wzeszło sarny dokończyły -i nikt nie umie - rolnikowi powiedzieć czym ma nakarmić krowy -a każdy by świrował na swój sposób - czyli selekcja obowiązkowa -

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -2

   Ar

   Pewnie sobie siedzisz w bloku i daleko od tego typu problemu ale jeśli wilk chodziłby Ci koło ogrodzenia i jakbyś się bał wypuścić dzieci i psa z domu to już byś inaczej myślał. Wilk ma żyć w lesie a nie chodzić po wioskach.

 • 7 miesięcy temu | ocena +9 / -2

  wyborca

  Dopiero jak stanie się tragedia w której zostanie zabity lub ciężko okaleczony człowiek podniesie się krzyk ,dlaczego nic z atakującymi wilkami nie zrobiono i będzie szukało się winnych zaniedbań.A swoją drogą liczba wilków jest mocno niedoszacowana bo juz od dłuzszego czasu pojawiają się w miejscach nie będących krainą wilka, są wszędzie.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Edex

   Gość Nie wie co pisze nie ma do czynienia na co dzień z nimi