Reklama

PODKARPACIE. Do Europy w naczepie wypełnionej soją

Opublikowano: wt, 5 lut 2019 20:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Strzyżowscy policjanci ujawnili dwóch obcokrajowców, którzy nielegalnie wjechali do Polski. Mężczyźni ukryli się w naczepie serbskiego tira.

- W sobotę wieczorem dyżurny strzyżowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dziwnych odgłosach dochodzących z zamkniętej naczepy. Okazało się, że jeden z kierowców ciężarówki stojącej na parkingu stacji paliw w Wyżnem usłyszał głosy w naczepie sąsiedniej ciężarówki – informuje Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie.

Po otwarciu zabezpieczonej naczepy stwierdzono, że w środku jest dwóch mężczyzn. Nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Wstępnie ustalono, że są to obywatele Afganistanu. Imigranci dostali się do naczepy najprawdopodobniej na Węgrzech, chcieli dostać się do Niemiec. Obcokrajowcy zostali przekazani Bieszczadzkiemu Oddziałowi Straży Granicznej.

- Przybyły na miejsce patrol Straży Granicznej, w toku kontroli legalności pobytu ustalił, że obaj mężczyźni (18 i19-letni ob. Afganistanu) dostali się na teren państw UE nielegalnie w naczepie tira. Imigranci przyznali, iż swoją kilkudniową podróż rozpoczęli w Serbii. Następnie trasa wiodła przez Węgry, Słowację do Polski – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

- Pytani o cel podróży stwierdzili, że chcieli dotrzeć do jakiegokolwiek kraju w Europie i się osiedlić. Organizatorom przerzutu za udostępnienie skrytki w naczepie zapłacili 3 tys. euro.

- Cudzoziemcom postawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy, do czego się przyznali. Dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie mężczyźni zostali umieszczanie na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku – dodaje BOSG.


Informacje i zdjęcia przekazała KPP Strzyżów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.