Reklama

Podium dla Dzikowca

Opublikowano:
Autor:

Podium dla Dzikowca - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę (29 maja) w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki) odbyła się już ósma parada konna. W ramach tego wydarzenia rozegrane zostały amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. Miejsce na podium przypadło także mieszkańcom Dzikowca.

To widowiskowe wydarzenie, które odbyło się w Żarówce, obejrzało w sumie około 2,5 tysiąca widzów. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach powożenia zaprzęgami parokonnymi. Pierwsza to przejazd powozem z dużymi końmi, druga – powożenie zaprzęgami z końmi małymi. W zawodach wzięli udział także mieszkańcy naszego powiatu. W kategorii powożenia zaprzęgami parokonnymi małymi końmi wystartowali Zbigniew Starzec, jako powożący, z luzakiem Franciszkiem Starcem z Dzikowca i zajęli trzecie miejsce. Miejsce na podium zapewnił im przejazd 350 metrów w niewiele ponad 2 minuty i 48 sekund. Kucyki Lipka i Beta spisały się więc na medal. Rozgrywki w kategorii małych koni wygrali podborzanie Daniel Harla z luzakiem Waldemarem Harlą w zaprzęgu z konikami Perła i Miśka. Drugie miejsce przypadło tej samej ekipie, ale powożącym był Waldemar Harla, a w zaprzęgu pobiegły Kuba i Smyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE