Reklama

Pociągi miną się w Majdanie Królewskim

Opublikowano: pon, 18 mar 2019 12:58
Autor:

Pociągi miną się w Majdanie Królewskim  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na jednotorowej linii kolejowej Ocice – Rzeszów powstaje mijanka. Oznacza to, że na kilometrowym odcinku będą niebawem działać dwa tory, dzięki którym podróże pociągiem będą trwały krócej.

Prace trwają

W poniedziałek, 11 marca, rozpoczęła się m.in. budowa rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wykonane zostanie bezpieczne dojście do peronu. Później przebudowane będą urządzenia sygnalizacji przejazdowej na dwóch skrzyżowaniach drogi z torami. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa dla użytkowników ruchu kolejowego i drogowego. Zakończenie budowy mijanki planowane jest w połowie 2019 r.

 

Elektryfikacja

Ważnym przedsięwzięciem PLK na trasie nr 71 Ocice – Rzeszów jest elektryfikacja. - Oznacza lepsze podróże i możliwości uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko-Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg – Stalową Wolę i Lublin. Elektryfikację zaplanowano na lata 2019 -2021 - wyjaśnia Dorota Szalacha.

Podczas prac przewidywana jest komunikacja zastępcza. Jej wprowadzenie będzie podane z wyprzedzeniem. Obecnie trwa przebudowa i zabezpieczenie sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych, kolidujących z inwestycją. Przygotowywana jest dokumentacja na budowę podstacji zasilania.

Przedsięwzięcia prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego: "Prace na linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -0

    Huciur

    To nie jest w Majdanie Kr. tylko w Hucie Komorowskiej , do Majdanu jest od dworca 2 km. Swoją drogą Huta ma dwa dworce PKP ...