Reklama

Po prawie dziesięciu latach strażacy ochotnicy z jednostek OSP z gminy Kolbuszowa doczekali się podwyżek

Opublikowano:
Autor:

Po prawie dziesięciu latach strażacy ochotnicy z jednostek OSP z gminy Kolbuszowa doczekali się podwyżek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do tej pory za udział w akcji ochotnicy otrzymywali 10 zł (za godzinę), a za szkolenie - 6 zł (za godzinę).

Na posiedzeniu Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kolbuszowej (10 grudnia 2017 r.) padł wniosek, aby stawki te uległy zwiększeniu.

- W trakcie dyskusji padł wniosek, aby podnieść stawkę za udział w działaniu ratowniczym za jedną godzinę do 20 zł. Taki wniosek wpłynął do burmistrza od prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych - wyjaśnił Tadeusz Serafin.

Administracja przygotowała jednak inną koncepcję. Zgodnie z nią za jedną godzinę udziału w akcji ratowniczej strażak ochotnik miałby otrzymywać 15 zł, zaś za godzinę szkolenia - 8 zł.

Podczas omawiania projektu uchwały na komisji finansowej jej członkowie zaproponowali jednak, aby stawka za udział w działaniu ratowniczym wynosiła nie 15 a 20 zł za godzinę.

- Faktycznie, taki wniosek się pojawił i został pozytywnie przegłosowany - przyznał na lutowej sesji Stanisław Rumak, przewodniczący komisji finansów i apelował: - Proszę o przyjęcie tej stawki, którą przedstawiła komisja.

Ostatecznie radni zagłosowali za propozycją komisji finansów. Strażacy ochotnicy z gminy Kolbuszowa za każdą godzinę udziału w działaniach ratowniczych, zgodnie z przyjętą uchwałą, otrzymają więc 20 zł. Z kolei za godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym - 8 zł.

Więcej w aktualnym Korso

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE