Reklama

Po kolana, a nawet po pas. Kiedy w końcu zaczną kosić rowy i pobocza?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Po kolana, a nawet po pas. Kiedy w końcu zaczną kosić rowy i pobocza?  - Zdjęcie główne

Termin pierwszego koszenia poboczy i rowów przewidziany jest na terenie powiatu kolbuszowskiego już niebawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kiedy samorządy planują pierwsze wiosenne koszenie rowów i poboczy? Wielu kierowców wspomina już o konieczności pozbycia się wysokich trwa, w pobliżu drogi.

- Trawa jest już miejscami po kolana, jeszcze kilka dni i będzie tak wysoka, że sarnę czy dzika zobaczymy dopiero na masce samochodu

- mówi mieszkaniec naszego powiatu.

Kiedy gminy planują wykosić pobocza i rowy. Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, poinformowała, że trakty gminne zostaną wykoszone najprawdopodobniej początkiem czerwca. Wójt wskazała również, że deszcze sprawiły, że pobocza i rowy są grząskie, co może utrudnić prace.

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, poinformowała, że sprzęt do koszenia rowów i poboczy wyjechał na gminne drogi już w poniedziałek, 24 maja. 

Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, poinformował, że prace związane z koszeniem przy powiatówkach potrwać mają do końca czerwca. Z kolei gmina Raniżów przymierza się rozpocząć koszenie w czerwcu. Inne gminy również planują rozpocząć koszenie swoich traktów niebawem.

Wzdłuż krajowej drogi nr 9 również rozpoczęły się koszenia rowów i poboczy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy