Reklama

Pies pogryzł starszą kobietę. Teraz jego właściciel odpowie przed sądem

Opublikowano:
Autor:

Pies pogryzł starszą kobietę. Teraz jego właściciel odpowie przed sądem - Zdjęcie główne

Pies pogryzł 77-letnią kobietę. (zdjęcie podglądowe)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nieostrożne trzymanie zwierząt odpowie mieszkaniec gminy Cmolas, który spacerował ze spuszczonymi luzem psami. Jeden z nich podbiegł do jadącej rowerem kobiety i ugryzł ją w nogę. Właściciel zwierzęcia nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego poszkodowana kobieta wezwała policję. Mężczyzna odpowie przed sądem za niezachowanie środków ostrożności. Policjanci przypominają, że to właściciel zwierząt odpowiada za wyrządzone przez nie szkody i ma obowiązek sprawowania nad nimi nadzoru

Kilka tygodni temu kolbuszowscy policjanci interweniowali w Cmolasie, gdzie mieszkanka tej miejscowości zgłosiła, że została ugryziona przez biegającego luzem psa.

- Z relacji kobiety wynikało, że jadąc rowerem do domu, podbiegł do niej pies, który dotkliwie ugryzł ją w nogę. Kobieta straciła równowagę i upadła na chodnik. Całą sytuację widział właściciel zwierzęcia, który szedł razem z trzema psami, a żaden z nich nie był prowadzony na smyczy. Mężczyzna nie poczuwał się do odpowiedzialności, dlatego 77-letnia kobieta najpierw sama pojechała po pomoc do placówki medycznej, a następnie wezwała policję

- wyjaśnia kom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Dzięki przekazanym przez poszkodowaną informacjom policjanci ustalili dane właściciela zwierząt. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w Zespole ds. Wykroczeń kolbuszowskiej jednostki mężczyźnie postawiono zarzut niezachowania zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psa, który swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Za to wykroczenie ustawodawca przewidział karę ograniczenia wolności, grzywny lub nagany.

- Policjanci przypominają, że to właściciel zwierzęcia odpowiada za szkody wyrządzone przez swoich podopiecznych. Biegające luzem zwierzęta stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia ludzi, a często również przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Obowiązkiem właściciela jest sprawowanie właściwej opieki nad zwierzętami tj. stosowanie się do obowiązku szczepień, ale też sprawowanie właściwego nadzoru i opieki nad nimi

- pouczają kolbuszowscy policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy