Reklama

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zarząd Główny NSZZ Policjantów/Facebook

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach!  - Zdjęcie główne

Pierwsi kierowcy ukarani mandatami na nowych zasadach! | foto Zarząd Główny NSZZ Policjantów/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów w ruchu drogowym. Kilkanaście godzin w Nowy Rok to już setki mandatów o kolosalnych wysokościach. Zarząd Główny Niepublicznego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów broni jednak decyzji rządu, licząc, że tak duża kwota grzywien, pomoże egzekwować przepisy na drogach.

Nowy taryfikator, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku, ma za zadanie wymóc na kierowcach przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, zwłaszcza w zakresie przestrzegania dozwolonej prędkości. 
 
 
Kwoty, dla kierowcy zarabiającego przeciętne wynagrodzenie na poziomie 2500-3000 zł miesięcznie, mogą odbić się jednak dużym echem. 
 
Zarząd Główny Niepublicznego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów, ma nadzieję, że wysokie grzywny skutecznie odstraszą drogowych piratów.
 
- Policjanci nie mają prowizji od wystawionych mandatów. Nawet złotówka z grzywien i mandatów nie zasila budżetu policji. Policjanci "nie lubią" nakładać manatów - pisze Związek. 
 
-Nie jest łatwo zapukać do drzwi, żeby komuś powiedzieć, że ktoś bliski nie dojedzie. Jedźcie wolniej, ale zawsze na miejsce - czytamy w oświadczeniu w mediach społecznościowych. 
 
Do wpisu dołączono zdjęcie jednego z mandatów wobec kierowcy ukaranego kwotą 2500 złotych za przekroczenie dozwolonej prędkości o 71 km/h. 

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy