Reklama

Piasek znad Afryki dotarł do powiatu kolbuszowskiego. "Brudny deszcz" widoczny jest m.in. na karoseriach samochodów

Opublikowano:
Autor:

Piasek znad Afryki dotarł do powiatu kolbuszowskiego. "Brudny deszcz" widoczny jest m.in. na karoseriach samochodów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O nadmiernym zapyleniu, które może jeszcze w kolejnych dniach wystąpić na terenie całego Podkarpacia, informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Jak wyjaśniają przedstawiciele WIOŚ-u, zanieczyszczenie powietrza cząstkami pyłowymi spowodowane może być intensywnym napływem powietrza z południa i południowego zachodu, tj. znad północnej Afryki.

- Drobny pył, który zostaje wysoko uniesiony znad obszarów pustynnych i przetransportowany nad Europę, opada w postaci drobinek pyłu o żółtym zabarwieniu lub – w przypadku wystąpienia opadów – w postaci „brudnego deszczu”.Najbardziej narażone na to zjawisko są województwa położone centralnie oraz w południowej Polsce, w tym województwo podkarpackie - informuje Katarzyna Piskur z rzeszowskiego WIOŚ-u.

Pył znad Afryki, pojawił się na Podkarpaciu również w marcu 2016 roku i został przebadany. Okazało się, że substancje pyłowe nie zawierają zanieczyszczeń chemicznych lub organicznych, a jedynie luźne, mineralne ziarna piasku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE