Reklama

Paweł Puzio z Hadykówki w teleturnieju Jeden z Dziesięciu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Początkiem listopada na kanale TVP 1 w intelektualnej potyczce na szklanym ekranie mogliśmy zobaczyć mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Jak sobie poradził?

Program z udziałem mieszkańca Hadykówki został wyemitowany 5 listopada o godz. 18:55 w odcinku numer 2/127. Teleturniej wiedzowy prowadzony jest przez Tadeusza Sznuka. Paweł Puzio przedstawił się widzom jako osoba lubiąca spędzać wolny czas z rodziną. Dodał, że prowadzi własną działalność gospodarczą.

Paweł Puzio wylosował dziesiąte stanowisko. W pierwszym etapie otrzymał dwa pytania na które miał trzy sekundy na odpowiedź. 

W pierwszym pytaniu miał odpowiedź, które polskie miasto kojarzymy z włókiennictwem, szkołą filmową i dzielnicą Bałuty. 

Odpowiedź na kolejne pytanie musiał wybrać z podanych wskazówek:  translacyjny, transparentny, czy pastelowy. 

Pytanie brzmiało: Jak inaczej nazywa się przeźroczysty. 

Wyznaczony do odpowiedzi przez przeciwnika, musiał odpowiedzieć z kategorii architektura. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Australii jest budynek w Sydney, zaprojektowany przez Duńskiego architekta Jørna Utzona. Co mieści się w tym budynku?

Następnie odpowiadał z tematu edukacji. Pytanie brzmiało, który król Polski utworzył Uniwersytet Wileński? 

Później musiał powiedzieć, które państwo w swoim języku nazywa się Słomi. A także wiedzieć: Określenie paparazzi pochodzi od nazwiska pewnego filmu w reżyserii Federico Felliniego, z którego?

Paweł Puzio popisał się swoją szeroką znajomością wiedzy z różnej tematyki, a przede wszystkim odwagą, aby zmierzyć się w teleturnieju Jeden z Dziesięciu. Niestety mieszkaniec Hadykówki nie dotarł do finału. 

Jedne z Dziesięciu składa się z trzech etapów. W pierwszym zawodnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia im udział w drugim etapie. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie. Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostanie trzech zawodników. Pozostałych eliminuje brak odpowiedzi na co najmniej dwa pytania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy