Program z udziałem mieszkańca Hadykówki został wyemitowany 5 listopada o godz. 18:55 w odcinku numer 2/127. Teleturniej wiedzowy prowadzony jest przez Tadeusza Sznuka. Paweł Puzio przedstawił się widzom jako osoba lubiąca spędzać wolny czas z rodziną. Dodał, że prowadzi własną działalność gospodarczą.
Paweł Puzio wylosował dziesiąte stanowisko. W pierwszym etapie otrzymał dwa pytania na które miał trzy sekundy na odpowiedź.
W pierwszym pytaniu miał odpowiedź, które polskie miasto kojarzymy z włókiennictwem, szkołą filmową i dzielnicą Bałuty.
Odpowiedź na kolejne pytanie musiał wybrać z podanych wskazówek: translacyjny, transparentny, czy pastelowy.
Pytanie brzmiało: Jak inaczej nazywa się przeźroczysty.
Wyznaczony do odpowiedzi przez przeciwnika, musiał odpowiedzieć z kategorii architektura. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Australii jest budynek w Sydney, zaprojektowany przez Duńskiego architekta Jørna Utzona. Co mieści się w tym budynku?
Następnie odpowiadał z tematu edukacji. Pytanie brzmiało, który król Polski utworzył Uniwersytet Wileński?
Później musiał powiedzieć, które państwo w swoim języku nazywa się Słomi. A także wiedzieć: Określenie paparazzi pochodzi od nazwiska pewnego filmu w reżyserii Federico Felliniego, z którego?
Paweł Puzio popisał się swoją szeroką znajomością wiedzy z różnej tematyki, a przede wszystkim odwagą, aby zmierzyć się w teleturnieju Jeden z Dziesięciu. Niestety mieszkaniec Hadykówki nie dotarł do finału.
Jedne z Dziesięciu składa się z trzech etapów. W pierwszym zawodnicy otrzymują po dwa pytania. Odpowiedź przynajmniej na jedno z nich umożliwia im udział w drugim etapie. W kolejnej rundzie zawodnicy wyznaczają, który z przeciwników ma odpowiadać na kolejne pytanie. Gra toczy się do momentu, gdy na polu walki pozostanie trzech zawodników. Pozostałych eliminuje brak odpowiedzi na co najmniej dwa pytania.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.