Reklama

Parking zamiast przystanku

Opublikowano:
Autor:

Parking zamiast przystanku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy sołectwa już wkrótce mogą spodziewać się problemów komunikacyjnych. Władze gminy podjęły bowiem decyzję o likwidacji jednego z przystanków autobusowych na terenie miejscowości. Dlaczego?

Na ostatniej sesji w Majdanie Królewskim (14 czerwca) samorządowcy pochylili się nad uchwałą w sprawie likwidacji jednego z przystanków komunikacyjnych, który należy do gminy. Chodzi o miejsce zatrzymywania się autobusów położone naprzeciwko Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej. Tak zwany „zygzak” na drodze ma zniknąć, bo jak się okazało, będzie kolidował z inwestycją, jaką w tym miejscu zaplanowały władze gminy.

Potrzebna zgoda
Konkretnie chodzi o budowę zatoki parkingowej w pobliżu szkoły podstawowej. – Został wykonany projekt na zatokę parkingową przy Szkole Podstawowej w Hucie Komorowskiej. Planowany jest też w tym miejscu zjazd z drogi wojewódzkiej 872 na parking. Żeby ten zjazd można było realizować w takiej wersji, w jakiej został on zaprojektowany, to potrzebna jest zgoda zarządcy drogi – mówił na sesji Jerzy Wilk. Jak dodał włodarz Majdanu, władze gminy wystosowały więc pismo do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie w celu uzgodnienia budowy zjazdu. – Po analizie tego naszego rozwiązania, które zostało zaproponowane, zarządca drogi stwierdził, że tam dochodzi do kolizji, bo w tej samej okolicy jest zlokalizowany przystanek dla wsiadających po przeciwnej stronie tego skrzyżowania. Dlatego Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zasugerował, żeby ten przystanek zlikwidować – wyjaśnił wójt Jerzy Wilk.

Więcej w Korso nr 26/29.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE