Reklama

Parking naprzeciwko targu w Cmolasie i inne potrzebne remonty. Wójt Galek liczy i prosi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Parking naprzeciwko targu w Cmolasie i inne potrzebne remonty. Wójt Galek liczy i prosi - Zdjęcie główne

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, mówił o koniecznych remontach na drogach powiatowych na terenie cmolaskiej gminy. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Eugeniusz Galek zrobił wiosenny objazd po swojej gminie. Wyliczył, co należy zrobić na drogach powiatowych i nie tylko.

Podczas sesji (31 marca) Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, zaznaczył, że liczył na obecność Lucyny Guściory, obecnej dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej oraz radnych powiatowych. Niestety przedstawiciele starostwa nie pojawili się na spotkaniu, aby wysłuchać, co zdaniem wójta należy zrobić.

- Dokonałem objazdu wiosennego dróg gminnych i powiatowych. Chciałem przedłożyć moje prośby inwestycyjno-remontowe na drogach powiatowych

- poinformował Galek. 

Chodniki przy powiatowych drogach 

Najważniejsze zadania w ocenie wójta na terenie gminy Cmolas to remont drogi i budowa chodnika w Ostrowach Tuszowskich Ługnica, remont kapitalny mostu na granicy Ostrów Tuszowskich i Baranowskich, budowa chodników w Ostrowach Baranowskich od mostu do Gościńca Baranowskiego oraz budowa chodnika Cmolas - ujęcie wody. Na wszystkie te zadania są już gotowe dokumentacje projektowe. 

Skrzyżowanie i odmulenie

Wójt wspomniał także o przebudowie skrzyżowania Cmolas - Zakościele, na które także dokumentacja jest przygotowana. Ta inwestycja ma być gotowa w tym roku, a o tym zapewniał jeszcze ubiegły dyrektor ZDP. 

Oprócz tego wójt Galek mówił o wykonaniu nakładki na wysokości cmentarza w Cmolasie oraz o pilnej konieczności wykonania nakładki na drodze Jagodnik - Trzęsówka. Zdaniem szefa cmolaskiej gminy należy także odmulić rowy i przepusty, a także dokonać wycinki przydrożnych drzew. 

Parking przy targu

Eugeniusz Galek dodał także, że zarząd dróg powinien zająć się pracami związanymi z kanalizacją burzową na drodze powiatowej prowadzącej w kierunku Mechowca. Zdaniem wójta należałoby poszerzyć drogę i wykonać parking naprzeciwko placu targowego i Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. 

Wójt wskazał także konieczność prac projektowych chodnika w Dąbrówce, od drogi gminnej do Świerczowa, niezbędny remont kapitalny w Ostrowach Tuszowskich w kierunku kościoła, niezbędny projekt chodnika Cmolas - Zakościele - w kierunku Trzęsówki.

- Liczę i proszę o szerszą współpracę. Wszystkie te prace zostaną przesłane pisemnie do zarządu dróg

- skwitował Eugeniusz Galek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy