Reklama

Pan Franciszek z Dzikowca na podium w wyścigu konnym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pan Franciszek z Dzikowca na podium w wyścigu konnym  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Franciszek Starzec z Dzikowca zajął drugie miejsce w amatorskich wyścigach konnych w Żarówce, w powiecie mieleckim.

XI Parada Konna w Żarówce to wielkie święto wielbicieli koni. Tradycyjnie zgromadziło ogromną widownię.

 Głównym punktem imprezy były sportowe i amatorskie konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi i po raz pierwszy jednokonnymi, a także czempionaty hodowlane klaczy rasy małopolskiej i zimnokrwistej. 

Od czterech pokoleń 

Rodzina pana Franciszka już od czterech pokoleń hoduje konie. On sam w swojej stajni ma dwie zimnokrwiste, gniade klacze. Sześcioletnia Baba i trzyletnia Wera pokazały swoje umiejętności na tegorocznych zawodach amatorskich. Hodowca wziął udział w wyścigu amatorskim na 400 metrów z przeszkodami i zajął drugie miejsce z czasem 1,47. - Na zawody jeżdżę już od około 5 lat - mówi mieszkaniec Dzikowca, który swoją pasją zaraża powoli także swojego 3-letniego wnuczka. 

Woźnica i luzak 

Swój wynik Franciszek Starzec, woźnica, zawdzięcza, nie tylko swoim klaczom, ale także zgranemu zespołowi. W zmaganiach pomagał mu Czesław Halat, który podczas zawodów był luzakiem, czyli pomocnikiem w organizacji wyścigu, a także osobą, która stoi z tyłu i pomaga kierować zaprzęgiem. 

Za zajęcie drugiego miejsca pan Starzec otrzymał nagrody rzeczowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE