Reklama

Otwarci na Europę

Opublikowano: czw, 11 maj 2017 17:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni śmiało wkraczają w życie zawodowe już od pierwszej klasy. Za sobą mają już praktykę zawodową w Niemczech.

Na przełomie marca i kwietnia praktykę zawodową w Niemczech odbyła trzecia grupa uczestników projektu „Praktyka zawodowa w Turyngii – szansa na dobrą pracę” w finansowanym przez fundusze unijne  programie Erasmus+. Dwunastu uczniów klas I-III,  kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych i technik krajobrazu, pracowało w sześciu hotelach o wysokim standardzie przy szlaku turystycznym Rennweg i w okolicy Parku Narodowego Hainich (w tych samych hotelach praktykowało wcześniej 34 uczniów ZSAE). Okolice te odwiedza już od wczesnej wiosny bardzo wielu turystów, dlatego uczestnicy projektu mogli zapoznać  się ze wszystkimi aspektami pracy w branży hotelarskiej: obsługiwali gości w restauracji, pełnili rolę pomocnika kucharza, zajmowali się zielenią wokół hotelu i dekoracjami wewnętrznymi, ale również poszerzali swoje kompetencje poprzez pracę w serwisie hotelowym. 

Ciężka praca i pochwały 
Branża hotelarska okazała się dla praktykantów trudna i wymagająca – należało z uśmiechem obsługiwać gości pomimo zmęczenia wielogodzinną pracą, należało wykonywać różne prace, które jednak są w każdym hotelu konieczne, a więc na początku bywało ciężko. Szybko jednak zapoznali się ze swoimi obowiązkami i regularnie zbierali pochwały od zwierzchników za pracę szybką, dokładną i chęć nauki. Praktykanci doświadczyli wiele życzliwości i wyrozumiałości ze strony współpracowników, spotkali też surowych i bardzo wymagających  szefów.

Wiara we własne siły 
Ta forma praktyki zawodowej jest szczególnie korzystna dla uczniów, którzy mogą sprawdzić się w wybranym zawodzie i w dobrze funkcjonującym przedsiębiorstwie. Wyjazd z domu na cztery tygodnie rozwija ich samodzielność i podnosi wiarę we własne siły. Uczniowie ci szukając pracy w przyszłości nie będą obawiać się wyjazdu do innego miasta, a nawet kraju. Wielu z nich chętnie pojechałoby na kolejną praktykę. W ZSAE będzie jeszcze nie jedna na to szansa. Obecnie 16 uczniów bierze udział w trzytygodniowej praktyce do Anglii w ramach rozpoczętego we wrześniu 2016 r. projektu „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy” w Erasmus+. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.