Reklama

Osuwiska ziemi, zerwane mosty. Sytuacja na Podkarpaciu po nawałnicach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Osuwiska ziemi, zerwane mosty. Sytuacja na Podkarpaciu po nawałnicach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Lokalne podtopienia na Podkarpaciu spowodowały utrudnienia w komunikacji. Choć sytuacja na drogach poprawia się, to wciąż jeszcze na wielu odcinkach dróg (w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim) nadal one występują. Utrudnienia w ruchu powoduje również osuwająca się ziemia. Policjanci patrolują miejscowości zagrożone podtopieniami oraz sprawdzają czy drogi w tych rejonach są przejezdne. W razie zagrożenia będą kierować ruchem i organizować odjazdy.

Wczorajsze burze na wielu odcinkach dróg, spowodowały utrudnienia w ruchu. Przez intensywne opady, doszło także do podtopień budynków i pomieszczeń gospodarczych w kilku miejscowościach.

  • Obecnie w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich, choć droga wojewódzka nr 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni.
  • W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 887, wprowadzono ruch wahadłowy dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi.
  • Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka.
  • Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi.  

Policjanci monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami, sprawdzają czy są przejezdne, a w razie utrudnień, będą kierować na objazdy.

- Przypominamy - lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii! - podkreślają policjanci apelując o rozwagę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE