Reklama

Ostre strzelanie na poligonie w Nowej Dębie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum Korso

Ostre strzelanie na poligonie w Nowej Dębie - Zdjęcie główne

Przez cały grudzień odbywać się będą strzelania na poligonie w Nowej Dębie. | foto Fot. Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przez cały grudzień na nowodębskim poligonie będą prowadzone ćwiczenia, a także strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji. Również w dni wolne i świąteczne. W związku z tym wydano ostrzeżenie.

Komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, podpułkownik Bogdan Wójcik apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości, a także do osób przejeżdżających w pobliżu poligonu by nie wchodzić na poligon. O tym zakazie wstępu przypominają również tablice ostrzegawcze, maszty z kulami, jak również oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe

   - W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadził do groźnych wypadków na poligonie, któych ofiarami były osoby cywilne, najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak często przy milczącej akceptacji rodziców

- zaznacza komendant Wójcik.


W związku z ćwiczeniami teren jest na bieżąco monitorowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujące zakazy podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy