Reklama

Ostatnia niedziela handlowa 2022 za nami. Jak wygląda kalendarz niedziel wolnych od zakazu handlu na 2023 rok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ostatnia niedziela handlowa 2022 za nami. Jak wygląda kalendarz niedziel wolnych od zakazu handlu na 2023 rok? - Zdjęcie główne

W niedzielę wszystkie galerie handlowe będą otwarte. To ostatnia szansa na duże, świąteczne zakupy. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nami siódma, ostatnia z tegorocznych niedziel, w których nie obowiązuje zakaz handlu. Kiedy będą kolejne okazje zrobić niedzielne zakupy? Mamy dokładną rozpiskę.

Został nieco ponad tydzień do świąt Bożego Narodzenia. Był to ostatni moment, aby kupić upominki dla bliskich. Jeżeli pracujecie w tygodniu i nie macie kiedy wyrwać się na zakupy, mieliście ku temu okazję w ubiegłą niedzielę, 18 grudnia. Jak wygląda terminarz niedziel wolnych od zakazu handlu w 2023 roku?

Zakupy w niedzielę. Spodziewajmy się tłumów i wydłużonych godzin otwarcia 

Od 2020 roku handel w niedziele jest możliwy jedynie w siedem niedziel w roku. Są to ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w niedziela przed Wielkanocą oraz dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Ostatnia niedziela handlowa w tym roku już za nami. Była to dobra okazja, żeby zrobić świąteczne zakupy. W sklepach były tłumy, a przy marketowych kasach musieliśmy spędzić więcej czasu niż na samych zakupach.

Przypominamy również, że w samą Wigilię, zgodnie z ustawą, sklepy muszą zostać zamknięte najpóźniej do godziny 14.00. Oczywiście nie dotyczy to  punktów wyłączonych z zakazu, czyli m.in tych, w których za ladą stanie sam właściciel albo jego rodzina. Pamiętajcie jednak, że jest to szczególny dzień, w którym niewiele osób decyduje się na dłuższe otwarcie. Zakaz handlu nie obejmuje również stacji benzynowych, kawiarni, czy placówek pocztowych. 

Niedziele handlowe w 2023 roku. Zobacz, kiedy zrobisz zakupy

A jak sytuacja będzie wyglądała w 2023 roku? Kiedy przypadną niedziele handlowe? Podobnie jak w tym roku, spośród 53 niedziel będzie to tylko siedem, a właściwie... sześć i pół. A konkretnie: 29 stycznia, 2 kwietnia, 30 kwietnia, 25 czerwca, 27 sierpnia, 17 grudnia, 24 grudnia, czyli dzień Wigilii. Dlatego sklepy nie będą mogły być czynne dłużej niż do godziny 14.00. To pierwsza taka sytuacja, odkąd wprowadzono ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy